Bailes par recesiju atkal pārņem tirgus: patvēruma aktīvu vērtība pieaug

Treideri.lv | 14. augusts 2019 18:34
Bailes par recesiju atkal pārņem tirgus: patvēruma aktīvu vērtība pieaug

Uz ienesīguma līkņu inversijas fona pieaug drošo patvēruma valūtu vērtība.

Pieprasījums pēc patvēruma valūtām pēc Ķīnas mazumtirdzniecības pārdošanas un rūpniecības produkcijas datu publikācijas pieaudzis. Šie statistikas rādītāji negaidīti [ievīluši ekonomistus. Tikmēr Honkongā notiekošie protesti, kā arī bažas par Vācijas ekonomikas izaugsmi un tirdzniecības spriedzi investorus tur pastiprinātā sasprindzinājumā.

Zelta cena pieaugusi, jo 10-gadīgo ASV valsts kases obligāciju ienesīgums pirmo reizi kopš 2007. gada noslīdējis zemāk par 2-gadīgo obligāciju ienesīgums. Šo stāvokli sauc par līkņu inversiju un tas nozīmē recesijas neizbēgamību ekonomikā.

Patvēruma aktīvi izjūt paaugstinātu pieprasījumu, kaut gan nosacītā volatilitāte bāzes valūtās ir zema. Preču-izejvielu, kā arī skandināvu valūtu vērtība sarūk. Tikmēr aktīva pārdošana notiek Argentīnas un DĀR obligāciju tirgū.

EUR/USD piedzīvojis lejupslīdi pēc tam, kad statistikas dati atklājuši, ka Vācijas ekonomika 2. ceturksnī sarukusi. Tas apstiprinās spiedienu uz Vācijas valdību ar mērķi sniegt ekonomikai papildus fiskālos stimulus.

Tuvākā pretestība atrodas uz 100 dienu slīdošā vidējā ap 1.1223, savukārt 12. augusta minimuma veidotais atbalsts uz 1.1162 jau ir izsists.

Pieprasījums pēc Japānas jenas no pircēju puses pieaug, jo treideri pārvērtējuši progresa iespējamību ASV un Ķīnas tirdzniecības pārrunās pēc ziņojuma par to, ka pārrunu veicēji no Ķīnas puses nav pārāk optimistiski noskaņoti attiecībā uz iespējamo virzību pārrunās.

ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross paziņojis, ka nodevu ieviešanas atlikšana nav “pakalpojums pret pakalpojumu”, un ka datums septembra pārrunām vēl nav noteikts. Impulss var tikt nomākts fondu pozīciju likvidācijas dēļ Āzijā un ASV pēdējās divās sesijās. Opciju darījumi beidzas ap 105.00, atbalsts gaidāms pirms 104.87.

GBP/USD tirgojas bez izmaiņām, 1.2068 līmenī. Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons norādījis, ka Eiropas Savienība Brexit darījumā kompromisam nepiekritīs. Iepriekš Lielbritānija ziņoja, ka patēriņa cenu inflācija pieaugusi līdz 2.1% gada izteiksmē, saglabājoties virs Anglijas Bankas noteiktā 2% mērķa līmeņa.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. sdf

    test

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv