Bafets par Grieķijas izstāšanos no Eirozonas

Treideri.lv | 1. aprīlis 2015 13:44
Bafets par Grieķijas izstāšanos no Eirozonas

Eirozona bez nopietnām problēmām spēs pārdzīvot Grieķijas izstāšanās procedūru no valūtas savienības, uzskata miljardieris un investors Vorens Bafets.

Ja Grieķija tiešām pametīs Eirozonu, eiro valūtai tas nebūt nebūs tik slikts notikums.

Šajā gadījumā valūtas bloka valstis sapratīs noteikumu ievērošanas nozīmi un nonāks pie vienprātības budžeta politikas jautājumos”,

– Bafets uzsvēris intervijā CNBC.

Grieķija ievilkusi pārrunas ar starptautiskajiem aizdevējiem par finansiālās palīdzības programmu, pieprasot arvien jaunas piekāpšanās. Savukārt kreditori uzstāj uz taupības politikas turpināšanu un valsts izdevumu samazināšanu. Jaunā Grieķijas valdība, pilnīgi pretēji, vēlas palielināt tēriņus ekonomikas stimulēšanai.

Ja pārrunas izgāzīsies, Grieķijai jau tuvākajās nedēļās aptrūksies nauda un tā būs spiesta izziņot defoltu un atstāt Eirozonu.

“Es par strukturālajām problēmām runāju kopš to parādīšanās, taču tas nenozīmē, ka eiro gaida sabrukums. Šīm strukturālajām problēmām var pilnībā pielāgoties, taču dažām valstīm tas nav pa spēkam, tāpēc tās var izstāties no valūtas bloka. Uzskats, ka esošais Eirozonas sastāvs nevar mainīties, ir maldinošs”, – skaidro Bafets.

 

Avots: ProFinance

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv