Autorūpniecības palīdzības programmas ietvaros ASV zaudēs 14 mljrd. dolāru

Treideri | 3. jūnijs 2011 09:44

ASV palīdzība autorūpniecībaiASV valsts kasei pietrūks 14 mljrd. dolāru sakarā ar nacionālās autorūpniecības parādu norakstīšanas programmu, teikts trešdien prezidenta Baraka Obamas reprezentētajā administrācijas speciālajā ziņojumā. Pēc Baltā Nama viedokļa kopumā tā ir laba ziņa, jo iepriekš tika gaidīts ievērojami nopietnāki finanšu zudumi.

Finanšu krīzes laikā ASV varas orgāni iztērēja no valsts kases apmēram 81 mljrd. dolāru auto gigantu General Motors un Chrysler atbalstam. Saskaņā ar 2009.gada septembrī veiktajām prognozēm, sagaidāmie zaudējumi bija līdz 40 mljrd. dolāru. Tomēr pēc tam šo skaitli izdevās ievērojami samazināt, lielā mērā pateicoties veiksmīgai IPO GM 2010.gada novembrī. Pagājušajā nedēļā 7,5 mljrd. dolāru ASV un Kanādas varas orgāniem atgrieza Chrysler.

Pēc ASV finanšu ministra Timotija Geitnera vārdiem, uz doto brīdi amerikāņu automobiļu kompānijas pakāpeniski atjauno savu ražošanas jaudu. „Mēs nevaram garantēt, ka viņi sasniegs panākumus, un dažos virzienos var būt dīkstāve. Bet mēs viņiem devām labas iespējas”, – paziņoja Geitnera kungs The Washington Post. Pēc viņa viedokļa, autorūpniecības atlabšanas process pēc krīzes noris ātrāk nekā bija paredzēts.

Kopā ar to vieglo automašīnu un pikapu pārdošanas ASV maija rādītāji neiepriecināja nozares pārstāvjus. GM vakar paziņoja par pārdošanas kritumu par 1,2%, Ford – par 2,4%. Kā paziņoja GM, kritums, pirmkārt, ir saistīts ar to, ka kompānija par 21% samazināja automašīnu pārdošanu nomas kompānijām, kamēr pārdošana privātpersonām pieauga par 9%. Kā arī GM pārdošanas viceprezidents Dons Džonsons uzsvēra, ka daudzi pircēji paziņoja par nogaidīšanas pozīciju sakarā ar augstām degvielas cenām vietējā tirgū, kuras svārstās pie atzīmes 4 dolāri par galonu.

Raksta pārpublicēšanas gadījumā aktīvā saite uz Treideri.lv portālu ir obligāta.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv