Autoražotājiem koronavīruss izmaksās vairāk $100 miljardus

Treideri.lv | 6. aprīlis 2020 16:49
Autoražotājiem koronavīruss izmaksās vairāk $100 miljardus

Autobūves nozare ir ļoti smagā stāvoklī, un perspektīvas šķiet miglainas.

Koronavīrusa COVID-19 pandēmija draud automobiļu ražotājiem radīt aptuveni 123 miljardus dolāru lielus zaudējumus, ja valstu pieņemtie ierobežojošie pasākumi turpinās darboties līdz aprīļa beigām. Šāda scenārija attīstības gadījumā “zaudētie” pārdošanas apjomi Eiropā pieaugs līdz 2.6 miljoniem automobiļu par aptuveni 66 miljardiem eiro, bet Ziemeļamerikā tie sasniegs 2 miljonus automašīnu par aptuveni 52 miljardiem dolāru.

Šādu vērtējumu sniedz pētnieciskās kompānijas AutoAnalysis īpašnieks Jens Henrijs, kura uzņēmums veido prognozes automobiļu ražotājiem un pārdevējiem Lielbritānijā (SMMT). SMMT informē, ka martā pārdošanas apjoms britu tirgū ir sarucis par 44%. Itālijā, kur koronavīruss sāka izplatīties agrāk, kritums bija 85%, Francijā un Spānijā – attiecīgi 72% un 69%.

Autobūves uzņēmumi piedzīvo ļoti sarežģītus laikus, turklāt tie nevar izmantot ātru izdevumu samazināšanas līdzekli – atlaišanas. Dažās valstīs šo slogu daļēji uzņēmusies arī valsts – piemēram, Nissan pārcēlusi 6000 savu darbinieku Sanderlendas rūpnīcā uz darba samaksas shēmu, kurā 80% darba algu apmaksā britu valdība.

Tomēr pamatā viņiem jātiek galā pašiem: General Motors uz pandēmijas fona izmantojusi savu kredītlīniju, lai iegūtu 16 miljardus, Ford – $15.4 miljardus, bet Daimler ceturtdien atvēris jaunu kredītlīniju 12 miljardu dolāru apmērā papildus jau esošajiem 11 miljardiem dolāru.

Ķīnas piemērs, kur auto pārdošanas apjomi šobrīd ir par aptuveni 40% zemāki nekā pirms pandēmijas, nerada lielu optimismu attiecībā uz perspektīvām, pat ņemot vērā ierobežojumus Eiropā un ASV. Jāņem vērā arī, ka aiz autoražotāju mugurām ir plaša komplektējošo un blakusnozaru kompāniju piegādātāju ķēde.

Viena jauna darba vieta autobūvē rada vairāk nekā 4 darba vietas citos sektoros, tāpēc pārdošanas kritums radīs plašu negatīvu ietekmi uz ekonomiku.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv