Austrija veiks savu zelta rezervju auditu

Treideri.lv | 28. maijs 2014 07:27
Austrija veiks savu zelta rezervju auditu

2013.gada janvārī Vācijas Centrālā Banka paziņoja, ka līdz 2020.gadam plāno atgriezt valstī 374 tonnas zelta, kas glabājas Francijas Bankā Parīzē, kā arī 300 tonnas no FRS ASV.

Pēc nedaudz vairāk kā gada, Bundesbankai izdevās atgriezt valstī tikai 37 tonnas zelta. No tām 5 tonnas atvestas no ASV, parējās no Parīzes. Kopumā ASV Federālajās Rezervēs glabājas 45% no Vācijas zelta rezervēm, kuras pēc oficiālajiem datiem ir 3396 tonnas.

Patreiz cita Eiropas valsts Austrija arī sākusi interesēties par savu zelta rezervju likteni. Neveiksmīgais Vācijas piemērs liek Austrijai uztraukties. Tieši tādēļ Austrija nosūtīja savus auditorus uz Anglijas Banku, lai tie pārbaudītu tur uzglabātās valsts zelta rezerves.

Pēc vācu saita Goldreporter.de ziņām, tikai 17% zelta rezervju, jeb 280 tonnas, glabājas Austrijā. Pārējā daļa 150 tonnu apmērā kopējā vērtībā $6,2 mljrd. glabājas Anglijas Bankā.

Pēc sabiedriskā spiediena izdarīšanas, Austrija nosūtīja savus auditorus pārbaudīt vai Londonā patiešām atrodas valsts zelta rezerves:

“Es pilnībā apzinos un pieņemu valsts sabiedrības prasību pārbaudīt zelta rezerves. Kā zināms, jebkuram veikalam jāveic inventarizācija vismaz reizi gadā. Tādēļ arī mēs spērām šādu soli, lai noņemt visas šaubas un aizdomas”, paziņoja Austrijas Nacionālās bankas vadītājs Evalds Novotni.

Avots: Latgold.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv