Austrālijas spēcīgais nodarbinātības trends

Treideri.lv | 14. janvāris 2016 17:18
Austrālijas spēcīgais nodarbinātības trends

Iepriekš publicētie Austrālijas nodarbinātības dati atklājuši, ka nodarbinātības pieaugums decembrī pārspējis prognozes, taču joprojām saglabājas negatīvs, respektīvi  fiksēts 1 000 darba vietu samazinājums.

Taču zemu naftas un izejvielu cenu saglabāšanās turpinās radīt spiedienu uz Austrālijas darba tirgu. Eksperti uzmanīgi seko līdzi situācijai nodarbinātībā valstī, par cik liela daļa tās ienākumu veido izejvielas un to izstrādājumi, kuriem cenu krituma riski joprojām ir vērā ņemami. Bez tam, bažas rada Ķīnas ekonomikas atdzišana, par cik tā ir nozīmīgākā Austrālijas ekonomiskā partnere.

Austrālijai bez šaubām nepieciešami ienākumi no diversificētākiem sektoriem ārpus izejvielu nozarēm. Galvenokārt, valsts iedzīvotāju novecošana nodrošina nodarbinātības pieaugumu veselības aprūpē; tāpat ļoti spēcīgas ir tūrisma pozīcijas.

Bez tam, Austrālijā nesen fiksēts pieaugums apkalpojošajā sektorā, kas palīdzējis kompensēt zaudējumus izejvielu nozarēs. Visbeidzot, eksperti joprojām ir norūpējušies par inflācijas līmeni, kurš atrodas zem ARB 2%-3% mērķa diapazona, taču tajā pašā laikā uzskata, ka centrālajai bankai tomēr vēl ir zināma brīva telpa manevriem.  Tādā veidā, centrālās bankas februāra sanāksmē netiek prognozēta likmju pazemināšana un tiek saglabāta Austrālijas dolāra kursa krituma prognoze pret ASV dolāru. Par mērķi kalpo 0.6800 atzīme.

 

Treideri.lv

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv