Austrālijas Rezervju Banka palīdzējusi AUD atgūties no Āzijas minimumiem

Treideri.lv | 6. jūnijs 2017 10:07
Austrālijas Rezervju Banka palīdzējusi AUD atgūties no Āzijas minimumiem

Austrālijas Rezervju Banka ne ar ko nepārsteidza: likme palika iepriekšējā, 1.5% līmenī; pavadošā ziņojuma teksts arī nemainījās, neskatoties uz uz augošajām bažām attiecībā uz ekonomisko dinamiku. Agrāk šorīt tika publicēta tirdzniecības bilances atskaite, kas neattaisnoja cerības un lika daudziem ekonomistiem pazemināt prognozes attiecībā uz 1. ceturkšņa IKP.

Pavadošajā ziņojumā regulators norāda, ka 1. ceturksnī IKP kāpuma tempi, iespējams, nedaudz kritušies, atspoguļojot sezonālās svārstības. Turpmāk ekonomiskās izaugsmes tempi turpinās augt un tuvāko divu gadu laikā pārsniegs 3%. Politiķi atkal uzsvēra neviennozīmīgo darba tirgus statistikas raksturu. Apsteidzošie indikatori liecina par nodarbinātības pieaugumu, taču darba algas tajā pašā laikā atrodas stagnācijas līmenī. Apstākļi mājokļu tirgū dažādos valsts reģionos joprojām stipri atšķiras, taču pašos pārkarsušākajos tirgos jau parādās atdzišanas pazīmes, teikts ziņojumā.

Publicētā statistika palīdzēja Austrālijas dolāram atgūt daļu zaudējumu, kas tika piedzīvoti pēc tīrā eksporta datu publikācijas (tā daļa kopējā IKP 1. cet. sarukusi par 0.7%). Austrālijas valūtas kurss attiecībā pret ASV dolāru atkāpies no sesijas minimuma, kas tika sasniegts pie 0.7457, taču augošā dinamika strauji zaudē impulsu, jo tuvojas lokālais pretestības apgabals 0.7490/0.7500.

Investori uzskata, ka ARB šogad nāksies samazināt likmi, lai uzturētu vājo ekonomiku un tajā pat laikā neizprovocētu sabrukumu mājokļu tirgū. Pēc National Australia Bank analītiķu teiktā, zemais tīrais eksports var novest 1. cet. IKP negatīvajā zonā, kompensējot rezervju pozitīvo statistiku. Bankā uzskata, ka pirmajos trīs mēnešos IKP ceturksnī krities par 0.1%. Capital Economics noskaņoti vēl pesimistiskāk: 1. cet. -0.5%. Arī Westpac pazeminājuši prognozi no 0.4% līdz 0.2%.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv