Austrālijas parlaments paplašina finanšu regulatora pilnvaras

Treideri.lv | 9. aprīlis 2019 17:59
Austrālijas parlaments paplašina finanšu regulatora pilnvaras

ASIC iegūs tādas pašas pilnvaras kā ESMA.

Austrālijas parlaments gatavojas pieņemt likumu, kas uz visiem laikiem mainīs mazumtirdzniecības brokeru normatīvo vidi valstī.

Labojums finanšu likumā, kas pazīstams arī kā likums par pienākumu un pilnvaru radīšanu un izplatīšanu ieviešot izmaiņas finanšu produktos, ļaus regulatoram pārveidot lokālo mazumtirdzniecības tirgu.

Pilnvaras ieviest izmaiņas finanšu produktos attieksies uz instrumentiem, kas tiek piedāvāti privātajiem klientiem. Tie stāsies spēkā 2021. gadā. Pēc būtības ASIC pēc saviem ieskatiem varēs noteikt, kādus ierobežojumus tirgū ieviest.

Šis likums ļaus Austrālijas finanšu regulatoram ASIC iejaukties, ja tirgū tiek izplatīti patērētājam bīstami produkti. Dokumentā teikts, ka finanšu produkti Austrālijā jāpiedāvā “atbilstošiem patērētājiem”

Ņemot vērā to, ka pēc 2008. gada krīzes, Austrālija apņēmusies sinhronizēt savu regulatora režīmu finanšu nozarē ar G20 valstīm, izmaiņas, visdrīzāk, kaut kādā mērā atbildīs nosacījumiem, kas jau šobrīd ir spēkā Eiropā, Japānā un ASV.

Neskatoties uz iespējamo harmonizāciju ar citām normatīvajām koncepcijām, līdz šim brīdim nav skaidrs, kā ASIC izmantos savas jaunās pilnvaras. Eiropā, piemēram, dažiem finanšu produktiem ir ierobežots kredītplecs, savukārt citi ir vispār aizliegti.

Spriežot pēc pieejamās informācijas, līdz jaunā likuma ieviešanai var paiet divi gadi.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv