Austrālijas dolāra kurss krīt pēc inflācijas datu publikācijas un ARB vadītāja komentāriem

Treideri.lv | 26. jūlijs 2017 10:07
Austrālijas dolāra kurss krīt pēc inflācijas datu publikācijas un ARB vadītāja komentāriem

Austrālijas dolārs piedzīvojis kritumu, reaģējot uz publicētajiem ceturkšņa patēriņa inflācijas datiem. Patēriņa cenu indekss 2017. gada 2. ceturksnī salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni pieaudzis par 0.2%, savukārt gada izteiksmē pieaugums ir 1.9%. Prognozes paredzēja attiecīgi pieaugumu par 0.4% un 2.2%.

Daļēji tirgus reakcija bija ieturēta, jo daudzi spēlētāji labprātāk sagaidīja Austrālijas Rezervju Bankas vadītāja Filipa Lova komentārus par darba tirgus un monetārās politikas tēmām.

Lovs savos komentāros norāda, ka dažas centrālās bankas šobrīd sāk paaugstināt procentu likmes. Citas izskata iespēju atteikties no daļas realizējamo monetāro stimulu. Austrālijas monetārajai politikai tas nekādas automātiskas sekas nerada. Šīs centrālās bankas savas procentu likmes samazināja līdz nulles līmenim. Tāpat pieņēma lēmumu būtiski paplašināt savas bilances. ARB nesekoja pārējām centrālajām bankām, kad monetārie stimuli paplašinājās un bankai nav nepieciešamības tām sekot, kad monetārie stimuli tiek samazināti.

Austrālijas Rezervju Banka nav tiekusies uz strauju inflācijas pieaugumu. Fakts, ka darba tirgus rada pietiekošu skaitu darba vietu stabila bezdarba līmeņa noturēšanai, ļauj būt pacietīgiem. Bankas pozīcija ir tāda, ka tieksme pēc strauja inflācija kāpumu ar stimulu palīdzību veido vidēja termiņa riskus. Bankas pamata scenārijs joprojām paredz, ka bāzes inflācija pieaugs pakāpeniski, līdz ar ekonomikas pastiprināšanos.

Bankas turpmākos lēmumus joprojām diktēs vidēja termiņa inflācijas mērķi, kas paredz vidējo inflācijas līmeni 2%-3% diapazonā. Stabils lēns darba algu pieaugums centrālajām bankām rada problēmu. Tas veicina ilgstošāku inflācijas atrašanos zem mērķa līmeņa. Varbūt tajās valstīs, kur vairāku gadu garumā vērojams pieticīgs darba algu pieaugums, centrālās bankas lemj, ka pienācis laiks veicināt šo procesu. Taču tas paredz riskus, ka inflācijas spiediens var uzlēkt ļoti strauji. Tas var izraisīt vētru finanšu tirgos, kuri dzīvo bez strauja inflācijas kāpuma riska iecenošanas. Austrālijai ticamākais scenārijs paredz, ka darba algu pieauguma tempi pakāpeniski pieaugs, jo pieaug pieprasījums pēc darba spēka.

Austrālijas CB vadītāja komentāru mērķis acīmredzami bija mīkstināt agresīvās tirgus prognozes un nomierināt nesen novēroto ekspresīvo Austrālijas dolāra kāpumu. Jāpiebilst, ka Barclays valūtu stratēģi, pirmdien liekot likmi uz Austrālijas dolāra kritumu, kā pamatojumu savam lēmumam minēja tieši šādu scenāriju (inflācijas atskaite vājāka par prognozēm un atturīgi Filipa Lova komentāri).

Forex valutu grafiks AUDUSD

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv