Austrālijas CB saglabā likmi 1.5% līmenī

Treideri.lv | 5. jūnijs 2018 13:02
Austrālijas CB saglabā likmi 1.5% līmenī

Austrālijas centrālā banka, pēc bezdarba rādītāju pieauguma, procentu likmi saglabājusi bez izmaiņām rekordzemā 1.5% līmenī. Šis regulatora lēmums sakrita ar analītiķu prognozēm.

Bezdarba līmenis Austrālijā aprīlī pieaudzis līdz 5.6%. Arī globālā aina, uz jaunattīstības tirgu krituma, Eiropas populisma un ASV jauno nodokļu fona, kļuvusi miglaināka.

“Finanšu tirgi ietekmējuši politiskos notikumus Eirozonā, jo īpaši Itālijā. Pastāv arī bažas attiecībā uz starptautisko tirdzniecības politiku ASV un ekonomiskajām izmaiņām vairākās valstīs ar veidojošos tirgus ekonomiku”, – paziņojis centrālās bankas vadītājs Filips Lovs.

Regulators likmi 1.5% līmenī tur jau kopš 2016. gada. Centrālā banka likusi saprast, ka diez vai normalizēs politiku līdz brīdim, kamēr bezdarbs nekritīsies līdz 5%, savukārt inflācija nepietuvosies 2-3% mērķa diapazona vidum.

Ņemot vērā darba algu un patēriņa cenu vājo pieaugumu, treideri šo vērtē kā nelielas izredzes uz likmes paaugstinājumu līdz 2019. gada vidum.

Politikas normalizācijas nepieciešamība mazinājusies, jo kreditēšanas ierobežojumi, pēc vairāku gadu straujas izaugsmes, atvēsinājuši nekustamā īpašuma tirgus Sidnejā un Melburnā.

Austrālijas Rezervju Banku ierobežo arī rekordaugstais mājsaimniecību aizņēmumu līmenis, kas nozīmē, ka jebkurš likmju paaugstinājums radīs būtisku ietekmi uz patēriņu.

Tikmēr Austrālijas ekonomika 1. cet., iespējams, pieaugusi par 2.8% gada izteiksmē, ko veicināja gāzes eksports un lēnāks investīciju samazinājums kalnrūpniecībā. IKP dati tiks publicēti trešdien.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv