«Atpakaļ nākotnē»: mārciņas reakcija uz datiem liecina par atgriešanos pie iepriekšējā FX modeļa

Treideri.lv | 22. janvāris 2020 19:43
«Atpakaļ nākotnē»: mārciņas reakcija uz datiem liecina par atgriešanos pie iepriekšējā FX modeļa

Anglijas Bankas sanāksmei tuvojoties, tirgus jūtība attiecībā uz ekonomiskajiem datiem pieaug.

Ja mārciņas reakcija uz pēdējiem Lielbritānijas datiem ir kā pamācība, tad valūtu treideriem, iespējams, nāksies nolikt savas mācību grāmatas atpakaļ plauktos. Pēc vairāku gadu reakcijas pārsvarā uz ziņām par un ap Brexit, sterliņu mārciņa pēkšņi nonākusi ekonomisko atskaišu gūstā, demonstrējot jūtīgumu pat pret skaitļiem, kurus tirgus parasti ignorē. Tā pieaugusi par 0.7% attiecībā pret dolāru pēc tam, kad Lielbritānijas rūpniecības federācijas dati biznesa optimisma sadaļā izrādījās pozitīvāki nekā iepriekš prognozēts.

Valūtas korelācija ar fundamentāliem rādītājiem atgriezās pēc vēlēšanu rezultātu izsludināšanas Apvienotajā Karalistē. Ar Brexit saistītie riski līdz gada beigām atkāpās otrajā plānā, tāpēc investori koncentrējas uz gaidāmo Anglijas Bankas sēdi mēneša beigās.

Vakarā sterliņu mārciņa tirgojas uz 1.3134 dolāru atzīmes. Naudas tirgi pārskatīja procentu likmes samazināšanas prognozes līdz līmenim, kas ir zemāks par 50%, salīdzinot ar 70% pagājušajā nedēļā. Lielbritānijas valūta ir atguvusi zaudējumus, ko tā piedzīvojusi kopš 9. janvāra, kad Anglijas Bankas pārvaldnieks Marks Karnijs informēja, ka procentu likmes samazināšanas variants joprojām ir pie apvāršņa, jo ekonomikas atveseļošanās, kuru iedragājusi Brexit radītā nenoteiktība, nav garantēta, un ekonomiskā izaugsme Lielbritānijā joprojām ir zemāka par potenciālo.

Ja ģeopolitiskie un tirdzniecības riski saglabāsies zemi, tad interese no korporatīvo spēlētāju puses var atgriezties. Tas samazinātu algoritmisko tirdzniecības sistēmu dominanci, uzskata kāds treideris Eiropā, kurš vēlas palikt anonīms, jo nav pilnvarots runāt publiski.

Arī eiro demonstrēja pirmās līdzīgas uzvedības pazīmes, nostiprinoties otrdien pēc tam, kad ZEW institūta Eirozonas indekss pārsniedza prognozes. Nākamie pārbaudījumi tirgus gaida piektdien, kad tiek gaidīti iepirkumu menedžeru indeksi Eirozonā, Lielbritānijā un ASV. Tā kā tirgus interese no tirdzniecības riskiem nobīdās uz procentu likmju starpību, valūtas treideri var justies ērtāk, atgriežoties pie pamatiem: reaģēt uz ticamiem datiem.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv