ASV vēlme vājināt dolāru piepildījusies – tas krīt!

Treideri.lv | 3. maijs 2016 13:44
ASV vēlme vājināt dolāru piepildījusies – tas krīt!

Goldman analītiķi atkal sūdzas par valūtu tirgus neparedzamību. Viņu forex komandas kapteinis paziņojis, ka jēna, visdrīzāk augs, kamēr uz skatuves neparādīsies Japānas Bankas vadītājs Kuroda. Tieši kustības jēnā izprovocējušas to, kas noticis. Un noticis ir diezgan zīmīgs notikums – dolārs izsitis svarīgus atbalsta līmeņus, tādējādi atverot slūžas. Tagad tam ir tikai viens ceļš – lejup un galvenokārt, lai testētu 2015. gada minimumus pārī ar eiro.

Piektdien ASV Finanšu ministrija publicēja tirdzniecības partneru “monitoringa sarakstu”, kuri, pēc ministrijas domām, iespējams nodarbojas ar negodīgu tirdzniecības praksi. Šajā sarakstā ietilpst Ķīna, Vācija, Japāna, Koreja un Taivāna. Laiks saraksta veidošanai izvēlēts pietiekoši interesants, ņemot vērā ASV dolāra būtisko vājumu. Un kaut arī daudzas aģentūras kā šī brīža dolāra vājuma iemeslu min prognožu pasliktināšanos attiecībā uz FRS likmju paaugstināšanu jūnijā, jo īpaši pēc vakardienas vājajiem ASV rūpniecības sektora datiem, domājams, politika nav pēdējā vietā.

Šis ir pirmais gadījums, kad ASV Finanšu ministrija, vēršoties pie tirdzniecības deficīta problēmas, izskata jaunus tās risināšanas ceļus, paziņojot par iespējamu negodprātīgu praksi valūtas kursu regulēšanā. Neviena no minētajām valstīm neatbilst stingrajiem kontroles pasākumu kritērijiem, kuru sekas ir būtisks pozitīvs saldo divpusējā tirdzniecībā ar Savienotajām Valstīm, galvenokārt, kad tā piedalās aktīvā vienpusējā intervencē valūtu tirgū. Neskatoties uz to, finanšu ministrs paziņojis, ka uzmanīgi sekos līdzi minēto valstu ekonomiskajām tendencēm un valūtu politikai.

Savā pusgada atskaitē Kongresa ekonomiskās un valūtu politikas komitejā pieminot 10 galvenos tirdzniecības partnerus, kases vadītājs nevienu nenosauca par valūtu manipulatoru. Taču, visdrīzāk, arī ar sarakstu pietika – valūtu tirgus pieņēmis signālu rīcībai un dolārs krīt. ASV valsts kase šī brīža dolāra/jēnas kustību raksturojusi kā “piesardzīgu”, ko valūtu tirgus plaši interpretēja kā signālu Japānas ierēdņiem neiejaukties, lai vājinātu jēnu. Atgādinām, pagājušajā gadā dolāra kāpumu no maksimālajiem līmeņiem pret eiro $1.05 rajonā apturēja negatīvas atsauksmes vispirms no Baltā Nama, bet vēlāk – no FRS.

Visādi citādi tirgus ir pārliecināts – dolārs krīt likmju dēļ, jo FRS nesteidzas tās paaugstināt. Otrdien dolāra indekss krities līdz 91.92 – zemākajam līmenim kopš 2015. gada janvāra.

Šis tendences turpinājums, dolāra vājums pret jēnu, šī tēma, liekas, ir galvenais draiveris”,

– uzskata Džespers Bergmans, Nordea Bank analītikas nodaļas vadītājs Singapūrā. Jēna pakāpusies līdz 18 mēnešos spēcīgākajam līmenim pret dolāru, par cik noticis Āzijas akciju kritums un ir pazīmes, ka FRS nogaidīs ar procentu likmju paaugstinājumu.

Jēna pakāpusies pret visām 16 galvenajām valūtām, paplašinot panākumus pret dolāru ceturto dienu pēc kārtas, no tā brīža, kad Japānas Banka negaidīti atteicās no stimulu paplašināšanas. Japānas finanšu tirgus otrdien ir slēgts, ir pirmā no trim brīvdienām.

Tirgi turpina sagremot Japānas Bankas lēmumu salikumā ar faktu, ka vakar Nikkei uz noslēgšanos bija ļoti vājš. Tāpat šobrīd ir situācija, kad dolārs turpina kristies visā tirgū, un tas nedod jēnai telpu manevriem”,

– norāda Mizuho Bank Ltd. Singapūras nodaļas ekonomists Višnu Varatans.

Eiro dodas tālāk uz augšu, pagarinot uzvaru sēriju attiecībā pret dolāru. Vienotā valūta Eiropas tirdzniecības sesijā pirmo reizi kopš augusta pakāpusies virs $1.16. Kā noskaidrojās no pēdējiem datiem, reģiona ekonomika spēj parādīt uzlabojumus. Pirmdien publicētā atskaite parādīja, ka ražošana paplašinājusies straujākā tempā, nekā iepriekš ticis prognozēts. Treideri runā, ka dolārs krīt, jo pasliktinājušās FRS procentu likmju paaugstināšanas prognozes. Fjūčeru tirgus likmes paaugstināšanu jūnijā vērtē vien ar 12% iespējamību.

FRS pilnībā ir attālinājusies uz vairākām tuvākajām dienām – pat attiecībā uz jūnija sanāksmi ir daudz šaubu, vai FRS spēs pacelt likmes. Dolārs demonstrē kritumu pēdējo nedēļu laikā tieši pēc tam, kad FRS pagāja malā, paņemot pauzi likmju paaugstināšanā un šī situācija, bez šaubām, paliks kā noteicošā tuvākajā perspektīvā”,

– skaidro Nova Scotia bankas galvenais valūtu tirgus speciālists Šons Osborns.

 

Treideri.lv

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Dzintars

    Paldies par rakstu!

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv