ASV valsts parāds aug straujāk, nekā ekonomika

Treideri.lv | 19. jūlijs 2018 16:26
ASV valsts parāds aug straujāk, nekā ekonomika

Savienoto Valstu suverēnā parāda pieauguma tempi pārsniedz valsts ekonomikas izaugsmes tempus. Tā trešdien paziņojis ASV Federālās Rezervju Sistēmas (FRS) priekšsēdētājs Džeroms Pauels.

Valsts parāds aug, un es domāju, ka tas aug straujāk nekā mūsu ekonomika. Mums nepieciešams, lai ekonomika aug straujāk nekā parāds. Pie tā ir jāstrādā”,

– norāda Pauels.

Pēc FRS priekšsēdētāja teiktā, valsts nodokļu-budžeta politika joprojām ir uz nestabilas attīstības ceļa. Februāra beigās viņš paziņoja, ka Savienotās Valstis ir spējīgas apkalpot savu parādu, taču ar katru reizi tas kļūst arvien dārgāk. Kā gada sākumā ziņoja CBS televīzijas kanāls, ASV parāds Donalda Trampa prezidentūras laikā pieaudzis par 544 miljardiem dolāru un sasniedzis aptuveni 20.5 triljonus dolārus.

Pēc SVF datiem, no 108% no IKP 2017. gadā Savienoto Valstu parāds 2023. gadā sasniegs 117% no IKP.

ASV šī brīža parādu problēmas ir 2007.-2008. gada finanšu krīzes sekas. Kopš tā laika valstij vairākas reizes nācies paaugstināt valsts parāda griestus, un katru reizi šis jautājums raisījis politiskas cīņas demokrātu un republikāņu starpā.

Baraka Obamas astoņu prezidentūras gadu laikā ASV parāds pieauga par vairāk kā 9 triljoniem dolāru un gandrīz sasniedza 20 triljonu dolāru atzīmi. ASV ekonomisti prognozē, ka līdz 2026. gadam šis skaitlis var sasniegt 30 triljonus dolāru. Tikmēr valsts IKP šobrīd tiek lēsts ap 19.5 triljoniem dolāru.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv