ASV un Krievijas konflikts atbalsta zelta cenas

Treideri.lv | 20. aprīlis 2018 06:10
ASV un Krievijas konflikts atbalsta zelta cenas

Saspringtās ASV un Krievijas attiecības pilnā mērā izpaužas situācijā ap Sīriju. Uz notiekošā militārā konflikta fona, zelta cenas ievērojami pieauga, nostiprinot savu patvēruma aktīva reputāciju. ASV valdība ieviesusi sankcijas pret vairākiem Krievijas valdības tuvu stāvošiem cilvēkiem.

Pagājušajā sestdienā ASV un sabiedrotie veica uzlidojumus Sīrijas teritorijā. Putins tos nosauca par “agresijas aktiem”, bet ASV vēlāk paziņoja par papildus sankciju ieviešanu pret Krieviju. Nekas cilvēkus nebiedē tik ļoti kā negaidīts militārs uzbrukums.

Trampa draudi nepalika nepamanīti. Zelta cenas pagājušās nedēļas pirmajās trīs dienās pieauga par 27 dolāriem.

Dzeltenais metāls saņēma atbalstu arī no citiem faktoriem, kuri uz Sīrijas fona palika mazāk pamanīti. ASV patēriņa cenu indekss ievērojami pieauga, kas norāda uz inflācijas attīstību ASV. Tas padara dārgmetālus pievilcīgākus investoriem, kuri cenšas pasargāt kapitālu no vērtības zuduma.

ASV un Ķīnas pārrunas apstājušās pie pirmā šķēršļa-Ķīna atsakās mainīt augsti tehnoloģisko kompāniju dotāciju sistēmu “Ražots Ķīnā 2025” ietvaros.

Sudrabs atkarīgs no zelta
Sudraba cenu dinamika atkārtoja zelta cenas. Kamēr Krievija un Sīrija figurēs laikrakstu virsrakstos, investori atdos priekšrocības patvēruma aktīviem ar minimāliem riskiem. Sudraba ETF fondi pagājušajā nedēļā fiksējuši aktīvu pieaugumu par 270 tonnām. Kopējais aktīvu pieaugums kopš 2018.gada sākuma bija 286 tonnas.

Saules enerģētika, kurā tiek izmantots sudrabs, saņēmusi atbalstu no Indijas-valsts netiešo nodokļu un muitas dienests klasificējis saules paneļus kā ar importa nodokli neapliekamus. No 2017.gada vidus Indijā bija 7.5% muitas likme saules paneļu importam. Indija tiecas līdz 2022.gadam palielināt saules enerģijas ražošanu līdz 100 Gw.

 

Avots: Latgold


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv