ASV un Ķīna vienojušās izslēgt konkurējošu valūtu devalvāciju

Treideri.lv | 16. janvāris 2020 15:50
ASV un Ķīna vienojušās izslēgt konkurējošu valūtu devalvāciju

Trešdien parakstītajā līgumā iekļauta sadaļa par valūtām. Vienošanās paredz piespiedu izpildes mehānismu ar SVF palīdzību.

Donalda Trampa un premjerministra Liu He 15. janvārī parakstītajā līgumā starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Ķīnu ir iekļauta vienošanās par valūtu kursu, kas G20 valstīm uzliek par pienākumu atteikties no konkurējošas valūtas devalvācijas izmantošanas.

Šodien parakstītajā dokumentā izklāstīts piespiedu mehānisms gadījumiem, ja kāda no pusēm neievēro Starptautiskā Valūtas Fonda un G20 prasības. Pekina un Vašingtona vienojās atklāt datus, tostarp ārvalstu valūtu rezervju apjomus un statistiku par eksportu un importu, kā pierādījumu tam, ka neviena puse neveic manipulācijas ar savu valūtu. Tomēr daži analītiķi attiecībā uz šādām saistībām noskaņoti skeptiski, jo nav īsti skaidrs, kā nodrošināt nosacījumu izpildi.

Amerikas Savienotās Valstis atsaukušas valūtu manipulatora statusu, kas Ķīnai tika piešķirts pagājušā gada augustā pēc tam, kad juaņa bija nokritusies zem 7.00 līmeņa par dolāru. Tā rezultātā Ķīnas valūta pieauga līdz augstākajam līmenim 6 mēnešos.

Valūtu devalvācija tagad saskarsies ar ļoti spēcīgiem ierobežojumiem, preses konferencē par darījuma parakstīšanas rezultātiem paziņoja Donalds Tramps. Ir skaidrs, ka valūtas politika ir prioritārs pašreizējās Baltā nama administrācijas virziens, kas iepriekš skaidri bija redzams strīdos ar Meksiku, Kanādu un Dienvidkoreju.

Trampa administrācija tiešas valūtas intervences izskatīja kā instrumentu cīņā ar dolāra kursa pieaugumu, lai gan pagājušajā gadā tika izdarīts oficiāls paziņojums, ka šāda rīcība ir izslēgta. Tramps sociālajos tīklos vairākkārt sūdzējās par dārgo dolāru, kas samazina amerikāņu kompāniju ārvalstu ienākumus.

Šodien panāktā vienošanās paredz, ka, konstatējot valūtu problēmas nākotnē, jebkura no pusēm var vērsties pie SVF ar lūgumu veikt pienācīgu monitoringu, ievērojot līgumā noteiktās prasības.

Bank of New York Mellon valūtas stratēģi jau ir komentējuši parakstītās vienošanās valūtu daļu, norādot, ka nākotnē nav šķēršļu, lai ASV atkal piešķirtu Ķīnai valūtas manipulatora statusu. Tirgus tekstā ir saskatījis vispārīgās koncepcijas un konkrētu detaļu deficītu. Tāpēc, visticamāk, juaņa, kas nostiprinājās pirms vienošanās noslēgšanas, jau bija izveidojusi savus labākos līmeņus, un tagad pieaugums tiks apturēts.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv