ASV regulators sāk apjomīgas pārbaudes kriptovalūtu tirgū

Treideri.lv | 1. marts 2018 18:56
ASV regulators sāk apjomīgas pārbaudes kriptovalūtu tirgū

ASV regulators iniciējis vairākas tiesas izmeklēšanas attiecībā uz kompānijām, kuras iesaistītas ICO tirgus trakumā. Kā ziņo informēti avoti, ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) izrakstījusi desmitiem pavēstes ar aicinājumu ierasties tiesā, kā arī veikusi lielu skaitu pieprasījumu par informācijas sniegšanu, adresējot tās tehnoloģiju kompānijām un konsultantiem, kas iesaistīti šobrīd nokaitētajā kriptovalūtu tirgū notiekošajā.

Šī apjomīgā izmeklēšana jūtami pastiprina regulatora spiedienu uz finansējuma piesaistes kriptovalūtās tirgus segmentu, kura vērtība šobrīd tiek lēsta miljardos dolāru. Pirms šī notikuma ASV regulators vairākkārtīgi brīdināja, uzskatot, ka daudzas pirmreizējās monētu emisijas epizodes var notikt pārkāpjot likumdošanu attiecībā uz vērtspapīriem.

Vienlaicīgi ar izsaukšanu uz tiesu, varas iestādes izsūtījušas pieprasījumus ar prasību sniegt informāciju attiecībā uz monētu pārdošanas un pārpārdošanas struktūru ICO ietvaros, kas šobrīd nav tik stingri ierobežotas no noteikumu puses, kā gadījumā ar tradicionālajiem publiskajiem akciju piedāvājumiem, norāda avoti.

Šobrīd kompānijas izmanto ICO līdzekļu vākšanai visdažādākajiem projektiem, no failu apmaiņas tehnoloģijām līdz mājdzīvnieku pasēm. Pēdējos mēnešos amerikāņu regulators vairākkārt brīdinājis kriptovalūtu kompānijas un to padomniekus par šajā segmentā plaukstošajiem daudzskaitlīgajiem uz investoru aizsardzību vērstās vērtspapīru likumdošanas pārkāpumiem.

Daudzi ICO un kriptovalūtu izstrādātāji un popularizētāji neievēro prasības, kuras nosaka likumi par vērtspapīriem”,

– agrāk šogad norādījis SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons, citā runā piebilstot, ka viņš aicinājis savus darbiniekus saglabāt augstu modrību attiecībā uz ICO, kuri var pārkāpt likumus.

Taču visa šī piesardzība tā arī nespēja atdzesēt pārkarsušo ciparu monētu tirgu. Pēc analītiskās kompānijas Token Report datiem, tikai šogad pirmreizējā monētu piedāvājuma ietvaros jau tika savākti $1.66 miljardi, pie tam šī procesa dinamika liecina, ka 2018. gads var pārspēt pagājušā gada rezultātu – $6.5 miljardus.

SEC darbinieks no 2011. gada līdz 2015. gadam Dens Galahers, kurš šobrīd ir blokķēžu kompānijas Symbiont valdes loceklis, uzskata, ka šobrīd mēs redzam vien aisberga virsotni, un varas iestādes jūtami aktivizē savus centienus realizēt savas likumā noteikto darbību. Pagājušajā nedēļā uzstājoties SEC konferencē Vašingtonā, viņš neregulējamo aktivitāti ICO segmentā salīdzināja ar “Mežonīgajiem Rietumiem” un “Volstrītu pēc steroīdu lietošanas”.

Vairums monētu izvietošanu notiek ārpus investoru aizsargāšanai paredzētās regulējošās sistēmas. Burbulis kriptovalūtu tirgū, kas uzblīdis pagājušajā gadā, mudinājis iesācējuzņēmumus piesaistīt investīcijas ar digitālo monētu emisiju, pie tam, dažiem nebija nekāda produkta pat izstrādes sākumstadijā. Ņemot vērā to, ka šādi ICO noritēja aiz amerikāņu jurisdikcijas robežām, investoriem, kas kļuvuši par krāpšanu upuriem, bija visai maz cerību savu naudu atgūt. Pēc Masačūsetsas tehnoloģiju institūta pētījuma rezultātiem krāpnieku shēmās ar monētu emisiju aizplūduši no 270 līdz 317 miljoni dolāru.

Roberts Koens, SEC kriptovalūtu krāpšanas nodaļas vadītājs, pagājušajā nedēļā paziņoja, ka vismaz ducis kompāniju apturējušas savus ICO pēc sarunas ar komisijas pārstāvjiem. Daudzi tiesas pieprasījumi, kas izsniegti iepriekšējās nedēļās, ir tikai pirmais signāls par regulatora gatavotajiem radikālajiem pasākumiem.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv