ASV parāds divus mēnešus pēc prezidenta vēlēšanām pārsniegs $20 triljonus

Treideri.lv | 15. septembris 2016 10:25
ASV parāds divus mēnešus pēc prezidenta vēlēšanām pārsniegs $20 triljonus

Jaunievēlētajam ASV prezidentam ļoti drīz pēc ievēlēšanas nāksies risināt kārtējo reizi aktualizējušos jautājumu par valsts parādu, kurš savus griestus $20,1 triljona apmērā sasniegs vien divus mēnešu pēc prezidenta vēlēšanām.

Pēc The Bipartisan Policy Center (BPC) aprēķiniem, jau nākošā gada martā nāksies kārtējo riezi paaugstināt parāda limitu, tas, savukārt, nozīmē saasinātu kongresa pretošanos.

Šobrīd ASV valsts parāds veido vairāk kā 105% no IKP, jeb 19,5 miljardus ASV dolāru. Baraka Obamas prezidentūras laikā valsts parāds pieaudzis gandrīz dubultā. Pie tam arī valsts parāda griesti ne vienu reizi vien ir paaugstināti, savukārt 2013. gada septembrī pat notika tā sauktais shutdown, kad valdība daļēji pārtrauca darbu, par cik budžets nebija apstiprināts.

Toreiz vairāk kā miljons valsts iestāžu darbinieku negāja uz darbu 16 dienas. Nestrādāja ministrijas, departamenti, muzeji, nacionālie parki, radās lielas kavēšanās izziņu un citu dokumentu saņemšanā. ASV ekonomika šajā laikā zaudēja 120 tūkstošus darba vietu, savukārt ceturkšņa izaugsmes tempi kritās par 0.25 p.p. Tajā pat laikā lielais valsts parāds nebija drauds ASV, par cik IKP 3% pieauguma tempi un īpaši zema FRS procentu likme tā apkalpošanu padarīja vēl lētāku. Taču pēc otrā ceturkšņa rezultātiem, ASV ekonomika augusi vien par 1.2%, savukārt FRS gatavojas likmes paaugstināšanai. Šādos apstākļos parāda apkalpošana budžetam var dārgi maksāt, pie tam, par ASV problēmām jau brīdina Starptautiskais Valūtas Fonds.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv