ASV parāda slogs var sagraut dolāra kursu

Treideri.lv | 13. maijs 2020 16:41
ASV parāda slogs var sagraut dolāra kursu

ASV dolārs nesāks savu ilgi gaidīto lejupslīdi, kamēr Savienotās Valstis nesāks norēķināties par savu milzīgo parādu.

Savienotās Valstis paziņojušas par jaunu budžeta deficīta rekordu aprīlī, un skaitļi tik tiešām ir iespaidīgi. Vairāki treideri aizdomājas par jautājumu: kā dolārs var saglabāties tik stabils tāda deficīta un pieaugoša parādu sloga apstākļos.

Atbilde slēpjas ASV parādu sloga apkalpošanas izdevumu analīzē. Šie izdevumi pēdējos divos mēnešos būtiski samazinājušies, jo ASV ienesīguma samazinājumu pavada parāda pieaugums, kuru mēs novērojam šobrīd.

Šie pēdējie vārdi ir ļoti svarīgi: solītie fiskālie stimuli un valsts kases norādītais emisijas grafiks novedīs pie tā, ka valsts parāda apjoms pieaugs lielā tempā. Tikmēr ienesīgumam tik pat kā nav palicis telpas samazinājumam un pastāv risks, ka kādā brīdī tas strauji pieaugs.

Šādos apstākļos mēs ātri nonāksim citā pasaulē, kur ienesīguma pieaugums ASV ir dolāram absolūti negatīvs, nevis tā atbalsta centrālais elements, jo ASV parāda apkalpošanas izmaksas sāks pieaugt un nonāks nekontrolētā progresējošā spirālē. Taču līdz šādai pasaulei vēl ir vairāki mēneši.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv