ASV pagarinājušas sankcijas pret Krieviju vēl uz gadu

Treideri.lv | 4. marts 2015 09:02
ASV pagarinājušas sankcijas pret Krieviju vēl uz gadu

ASV prezidents Baraks Obama pieņēmis lēmumu par 2014. gada 6. martā ieviesto sankciju pagarināšanu pret Krieviju vēl uz gadu.

Paziņojums Baltā nama mājas lapā norāda, ka pagājušajā gadā Savienotās Valstis vēl trīs reizes ieviesa papildus pasākumus pret Krieviju saistībā ar situāciju Ukrainā – 16. un 20. martā, kā arī 19. decembrī.

Rietumi gatavi spert izlēmīgus soļus gadījumā, ja tiks pārkāpta Minskas vienošanās ar Ukrainu.

Vakar videokonferences laikā ASV prezidents Baraks Obama, Eiropas Padomes vadītājs Donalds Tusks, kā arī Francijas, Lielbritānijas, Itālijas un Vācijas līderi – Fransuā Ollands, Deivids Kamerons, Matteo Renci un Angela Merkele – apstiprināja šo komunikē.

Pārrunu dalībnieki nonākuši pie slēdziena, ka no starptautiskās sabiedrības būs nepieciešama izlēmīga reakcija gadījumā, ja Minskā apstiprināto pasākumu izpildes procesā būs redzama būtiska izgāšanās”,

– teikts pieņemtajā komunikē.

Tajā pat laikā videokonferences dalībnieki uzsvēra, ka no Minskas vienošanās izpildes atkarīga turpmākā Rietumu sankciju politika. Bez tam, pārrunu dalībnieki iestājās par Eiropas drošības un sadarbības organizācijas (Organization for Security and Co-operation in Europe – OSCE) ietekmes pastiprināšanu Ukrainā.

“Tika runāts par OSCE ārkārtīgi svarīgo lomu, kurai jāseko līdzi vienošanās izpildes procesam. Galvenokārt runa ir par pamiera ievērošanas un smagā bruņojuma atvilkšanas jautājumu. Sarunu dalībnieki iestājās par OSCE iespēju palielināšanu šo uzdevumu pildīšanai”, – norādīts komunikē.

Bez tam, ASV un Eiropas valstu līderi izteica gatavību palīdzēt Ukrainai ekonomisko problēmu risināšanā. Par to, kāda tieši būs šī palīdzība, dokumentā netiek ziņots.

Videokonferencē Baltais nams paziņoja, ka ASV un Eiropa gatavas saskaņotām darbībām attiecībā pret Krieviju Minskas vienošanās pārkāpšanas gadījumā.

“Tika apstiprināta gatavība ātri un saskaņoti rīkoties būtiski paaugstinot cenu par Minskas vienošanās pārkāpšanu vai arī gadījumā, ja Krievijas atbalstītie separātisti centīsies ieņemt jaunas teritorijas”, – teikts ziņojumā.

Avots: Investing.com

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv