ASV obligāciju fondi fiksējuši rekordaugstu līdzekļu pieplūdumu

Treideri.lv | 5. jūnijs 2020 16:51
ASV obligāciju fondi fiksējuši rekordaugstu līdzekļu pieplūdumu

FRS politika stimulē investorus pirkt arvien zemākas kvalitātes aktīvus.

Nedēļā, kas beidzās 3. jūnijā, neto investoru līdzekļu pieplūdums ASV obligāciju fondos sasniedza 22,5 miljardus dolāru – tas ir augstākais rādītājs kopš EPFR datu apkopošanas sākuma 2007. gadā.

Fondos, kas iegulda korporatīvajos vērtspapīros ar investīciju reitingu, nākuši klāt 5,5 miljardi dolāru, vēl 7,5 miljardi dolāru ieguldīti fondos, kas arī iegulda valdības parāda vērtspapīros. Nevēlamo obligāciju fondi saņēmuši 8,5 miljardus USD, nedaudz atpaliekot no aprīlī uzstādītā 10 miljardu USD rekorda.

Eksperti norāda, ka līdzekļu pieplūdums bija saistīts ar investoru migrāciju no naudas tirgus fondiem, kas, pēc Investment Company Institute datiem, pagājušajā nedēļā zaudēja 36 miljardus ASV dolāru. Aizplūšana galvenokārt notika no fondiem, kas iegulda tikai valdības parāda vērtspapīros.

Īpaši stimulējošā FRS politika, kas samazināja valdības obligāciju ienesīgumu, stimulē investoru migrāciju uz riskantākiem aktīviem, kas joprojām var nest peļņu. Eksperti atgādina, ka regulators tagad pērk ETF, kas iegulda korporatīvajos vērtspapīros, un ieguldītāju fondu pieplūdums tajos pēdējā laikā ir bijis ienesīguma kritumu prognožu rezultāts.

Pirmdien Amazon emitēja trīs gadu obligācijas 10 miljardu USD vērtībā ar rekordzemu likmi ASV tirgum – 0,4%, turklāt pieprasījums trīs reizes pārsniedza piedāvājumu. Iepriekšējo rekordu – 0,45% – Apple, IBM un Walt Disney uzstādīja 2012./2013. gados.

Kopš marta obligāciju ar investīciju reitingu vidējā peļņas likme ir samazinājusies par vairāk nekā 2%, un vairāki tirgus dalībnieki ir pauduši bažas, ka uzticamu vērtspapīru pievilcības samazināšanās draud atbalstīt turpmāku nevēlamo obligāciju ieguldījumu pieaugumu, kas ilgtermiņā rada riskus finanšu sistēmai.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv