ASV no Deutsche Bank pieprasa $14 miljardus. Atriebība par Apple?

Treideri.lv | 16. septembris 2016 08:50
ASV no Deutsche Bank pieprasa $14 miljardus. Atriebība par Apple?

ASV Tieslietu ministrija piedāvājusi Vācijas lielākajai bankai Deutsche Bank samaksāt sodu 14 miljardu ASV dolāru apmērā, lai tiktu pārtraukta izmeklēšana attiecībā uz mahinācijām ar hipotekārajiem vērtspapīriem.

ASV ministrijas speciālisti paziņojuši, ka pirms 2008. gada Deutsche Bank, tāpat kā citas lielās bankas, pazemināja hipotekāro vērtspapīru risku vērtējumu. Tālāka to pārdošana ASV valsts aģentūrām Fannie Mae un Freddie Mac izraisīja bankrotu, ieliekot pamatus krīzei nekustamo īpašumu tirgū, kas, savukārt, kļuva par iemeslu pasaules finanšu krīzei 2008.-2009. gados.

Par analoģiskiem pārkāpumiem Bank of America tika sodīta ar $17 miljardiem, JP Morgan – ar $13 miljardu lielu soda naudu. Tikmēr Deutsche Bank juristi uzskata, ka tikko sākušos pārrunu gaitā, spēs samazināt soda naudas apmēru līdz $2-3 miljardiem. Banka vienkārši nevar atļauties šādu soda naudu, tāpēc atteikšanās maksāt $14 miljardus ir pilnībā saprotama. Deutsche Bank tīrā peļņa otrajā ceturksnī sarukusi par 98%, bankas problēma joprojām ir uzpūstā bilance un caurums kapitālā. Līdz 2018. gadam DB būs nepieciešami kā minimums 9 miljardi eiro kapitāla papildināšanai. Taču, vai pastāv cerības samazināt soda naudu 5 reizes, ja amerikāņu bankas ir šīs summas ir samaksājušas? Tāpat turpinās izmeklēšana pret Barclays, Credit Suisse, UBS un RBS.

Pārsteidzoši, taču vien pirms dažām nedēļām Eiropas Savienība nolēma sodīt Apple ar 19 miljardiem ASV dolāru par izvairīšanos no nodokļiem Īrijā. Vai tā varētu būt Baltā Nama atbilde?

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv