ASV Kongress atmodinājis riska interesi, savukārt mārciņa atkal kļuvusi par Brexit upuri

Treideri.lv | 1. maijs 2017 10:14
ASV Kongress atmodinājis riska interesi, savukārt mārciņa atkal kļuvusi par Brexit upuri

Maija pirmā diena daudzās pasaules valstīs ir svētku diena, tajā skaitā Ķīnā, Singapūrā un Honkongā, tāpat šodien brīvdiena ir arī lielai daļai Eiropas, tajā skaitā nozīmīgākajās tās ekonomikās – Lielbritānijā un Vācijā. Treideru ir maz, tirgus aktivitāte zema – lieliski apstākļi garlaicīgai zemas likviditātes tirdzniecībai diapazonos, ja neskaita lielo daudzumu ziņu, kas sanākušas nedēļas nogalē.

Demokrātiem un republikāņiem ASV Kongresā izdevies panākt provizorisku vienošanos attiecībā uz likumprojektu par 1.1 triljonu ASV dolāru. Tas nozīmē, ka šonedēļ darbs valdībai nebūs jāpārtrauc, laika ir līdz septembra beigām.

Laba ziņa riska aktīvu, tajā skaitā akciju, tirgiem. Japānas Topix un Austrālijas S&P/ASX 200 pakāpušies par 0.3% attiecībā pret piektdienas līmeņiem, auguši arī ASV indeksu nākotnes līgumi. Visdrīzāk līdz Ņujorkas sesijai investori jau aizmirsīs par bēdām un vājo 1. cet. IKP, pēc kura datiem ekonomika gada pirmajos trīs mēnešos piedzīvojusi vājāko izaugsmi kopš 2014. gada.

ASV: atskaišu diena

Vai Kongresa jaunumu veicinātā kustība izaugs par kaut ko vairāk? Atbildi uz šo jautājumu mēs saņemsim vakarā, kad iznāks kārtējā porcija ASV makrostatistikas. Šodien tiek publicēts daudz interesantu rādītāju: personīgo izdevumu un ienākumu atskaites, privātā patēriņa izdevumu rādītāji (svarīgs inflācijas rādītājs), kā arī ISM uzņēmēju aktivitātes indekss rūpnieciskajā apstrādē un celtniecības sektora izdevumi.

Februārī amerikāņu izdevumi personīgajam patēriņam mēneša izteiksmē pieauga vien par 0.2%, pie tam, atbilstoši prognozēm, marta rādītājam pat jābūt mīnusos. Diez vai tas patiks FRS vai iedvesmos investorus paaugstināt savas prognozes attiecībā uz likmi Savienotajās Valstīs, jo īpaši, ņemot vērā to, ka šis faktors lielā mērā izprovocējis IKP izaugsmes tempu palēnināšanos pirmajā ceturksnī.

ISM indekss rūpnieciskajā apstrādē spriežot pēc prognozēm aprīlī krities līdz 56.5. Tas joprojām ir ļoti augsts rādītājs, patiesībā, viens no augstākajiem pēdējo divu gadu laikā, taču tas krītas jau trešo mēnesi pēc kārtas. Bez tam, šodien iznāk vēl viena konkurējoša uzņēmēju aktivitātes atskaite – kompānija Markit dati par PMI indeksu – kas, spriežot pēc provizoriskajiem datiem, aprīlī nokrities līdz pēdējā pusgada zemākajam līmenim (52.8). Citiem vārdiem sakot, ASV ekonomika joprojām aug, taču ne tik spīdošos tempos, kā cerēts.

Mārciņa zaudējusi ES un Mejas cīņā

Britu mārciņa šodien ir atstumtā statusā. Valūta kritusies pret dolāru un eiro, ne daudz, taču uz pārējo nekustīgo pāru fona izskatās pārliecinoši. Pagājušo nedēļu GBP/USD noslēdza 1.2950 pretestības tuvumā, savukārt šorīt jau testēja atbalstu uz 1.2900. Ja tuvāk vakaram makrostatistikas ietekmē attieksme pret dolāru nemainīsies, pāris, visdrīzāk, pārtrauks četru dienu nepārtraukto kāpumu, savukārt dienas noslēgšanās zem 1.2900 izprovocēs tālāku negatīvās korekcijas attīstību.

Mārciņas rīta izpārdošanas iemesls kārtējo reizi bija ziņas par Brexit. Eiropas Savienības līderi sanāksmē sestdien vienojušies Brexit pārrunās ieņemt diezgan stingru nostāju attiecībā uz Lielbritāniju. Runā, ka tam bijis nepieciešams ne vairāk kā četras minūtes un visi bijuši par. ES plāno pieprasīt Londonai visu saistību atmaksu un tikai pēc tam var būt runa par kaut kādiem tirdzniecības līgumiem. Atgādinām, ka tuna ir par aptuveni 60 miljardiem eiro. Britu premjere Terēza Meja, savukārt, atkal paziņoja, ka drīzāk atteiksies no darījuma, nekā piekritīs neizdevīgiem noteikumiem. Īsāk sakot situācija saasinās un mārciņa joprojām ir šīs situācijas ķīlniece.

Naftai atkal viss šķiet skumji

Naftas tirgū treideri atkal nobažījušies par rezervju pieauguma un piedāvājuma proficīta problēmu. Bent šorīt kritās par 0.3% līdz 51.9 dolāriem par barelu, savukārt WTI zaudēja 0.2%, nokrītot līdz 49.24 dolāru atzīmei. Iknedēļas ASV naftas un tās produktu rezervju dati liecina, ka līdz līdzsvara punktam tirgum vēl ļoti tālu, neskatoties uz visiem OPEC un citu ražotāju centieniem samazinot ieguves apjomus. Vēl jo vairāk, pēc Baker Hughes datiem ASV atradnēs šobrīd darbojas kopš 2015. gada lielākais skaits urbšanas iekārtu, savukārt pēdējie analītiskie dati liecina, ka daudzi slānekļa ražotāji ir pilnībā spējīgi izturēt naftas cenu kritumu nezaudējot rentabilitāti.

Arī ziņas no citām valstīm pastiprina lāču noskaņojumu tirgū: piemēram, Lībija atjaunojusi naftas ieguvi El Sharara atradnēs. Valsts plāno strauji palielināt ražošanas apjomus, kas novedīs pie papildus piedāvājuma pieauguma jau tā pārsātinātajā tirgū.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv