ASV jau nākammēnes var uzsākt tirdzniecības karu ar Ķīnu

Treideri.lv | 8. marts 2018 16:52
ASV jau nākammēnes var uzsākt tirdzniecības karu ar Ķīnu

ASV valūtas pozīcijas šķiet arvien ievainojamākas. Informācijai, ka Harijs Kons, kurš iestājas pret tērauda un alumīnija tarifu ieviešanu, pamet ASV prezidenta galvenā ekonomikas padomnieka amatu, sekoja paziņojumi par ASV valsts kases plāniem ieviest jaunas nodevas Ķīnas precēm, kuras tiek importētas uz ASV.

Ar situāciju pazīstami avoti ziņo, ka šādiem pasākumiem jākļūst par “sodu” par intelektuālā īpašuma zādzību, kurā Ķīna tiek turēta aizdomās, pie tam, bez jaunajiem tarifiem, vēl var tikt ieviesti arī ierobežojumi Ķīnas investīcijām ASV.

Šie jaunie soļi noteikti paaugstinās spriedzi ASV attiecībās ar tās lielāko tirdzniecības partneri, taču Donalds Tramps, spriežot pēc visa, atkāpties negrasās. Protekcionisma pretinieku/brīvās tirdzniecības piekritēju pozīcijas Baltajā Namā ar Kona aiziešanu būtiski vājinājušās, savukārt ASV prezidentam ir iespēja patstāvīgi ieviest tirdzniecības ierobežojumus – to viņam ļauj iepriekš reti izmantots likums.

Kad mēs atpaliekam no visām pārējām valstīm, tirdzniecības karš nemaz nav tik slikts… kad esam 30, 40, 60, vai 100 miljardu mīnusā, tirdzniecības karš zaudējumus rada viņiem, ne mums”,

– paziņojis Donalds Tramps.

Aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz personām, kuras ir pazīstamas ar pagājušajā gadā iniciētās izmeklēšanas gaitu attiecībā uz Ķīnas praksi intelektuālā īpašuma sfērā, ziņo, ka Baltā Nama administrācija domā par tarifu ieviešanu attiecībā uz plašu Ķīnas preču klāstu – no apģērba un apaviem līdz elektronikai. Tajā pat laikā investīciju ierobežojumi var tikt ieviesti uz abpusēja principa – Ķīnas kompānijām aizliegs ieguldīt līdzekļus tajās nozarēs, kuras ASV investoriem nav pieejamas Ķīnā.

Tajā pat laikā, par minēto pasākumu ieviešanu, pēc avota informācijas, vēl nemaz nav izlemts, un pilnībā iespējams, ka ASV valsts kase visu atstāj kā ir. Baltajā Namā no komentāriem atsakās, norādot, ka galīgais lēmums vēl nav pieņemts. Bloomberg avoti norāda, ka tas, vai ASV piekritīs ierobežojumu ieviešanai, kļūs zināms vien nākammēnes.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv