ASV IKP kritums pagaidām dolāru neietekmē

Treideri.lv | 30. maijs 2014 10:09
ASV IKP kritums pagaidām dolāru neietekmē

Piektdien, 30. maijā, eiro turpina konsolidāciju ap 1.36 atzīmi. Spēlētāji nesteidzas ar aktīvu rīcību, gaidot ECB jūnija sēdes rezultātus. Tajā pat laikā tirgus dalībnieki baidās pārdot dolāru pret citām valūtām, par spīti tam, ka ASV statistika nesola neko labu.

Pēc idejas tirgiem uz šādiem datiem bija jāreaģē ar dolāra kritumu, par cik nepieciešams nedaudz līdzsvarot tempu, kādā FRS pāries pie likmju paaugstināšanas. Taču tirgus darbojas pēc sava, loģikas trūkuma, repertuāra – praktiski nekādas reakcijas uz šiem datiem nebija.

Ir zināma analoģija. Arī 2011. gada 1. ceturksnī ASV IKP nokritās par 1,3%, pie tam pirms un pēc atskaites indikatora demonstrēja augstu kāpumu. Tajā pat laikā Vācijā 2011. gada 1. ceturksnī, tieši otrādi, tika uzrādīts augsts IKP kāpums – 1,5% gada izteiksmē. Tā arī tagad, Vācijā 2014. gada 1. ceturksnī vērojams spēcīgs kāpums – 0,8% ceturkšņa izteiksmē – pretēji kritumam ASV. Eiro/dolāra pāris 2011. gada 4. maijā uzrādīja augstāko līmeni – 1.49, kam sekoja brīvais kritiens līdz 1.3970, bet pēc tam atkal atpakaļ līdz 1.4690. Visu 2011. gada vasaru eiro/dolārs svārstījās šaurā diapazonā 1.39 – 1.46 un tikai rudenī aizgāja uz leju, reaģējot uz problēmām Eirozonas ekonomikā.

ASV IKP neliecina par stabilu tendenci – negatīvie skaitļi pamatā ir aukstās ziemas izraisītās investīciju aktivitātes krituma, kā arī dolāra stiprināšanās un budžeta izdevumu samazināšanas rezultātā pieaugošā importa sekas.

Piektdienas tirdzniecības gaitā par jauniem dzinējiem var kļūt Vācijas mazumtirdzniecības dati, savukārt vakarā – Čikāgas iepirkumu menedžeru indekss un Mičiganas Universitātes uzticības indekss.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv