ASV grasās ieviest sankcijas pret Spāniju par palīdzību Venecuēlai

Treideri.lv | 4. novembris 2019 16:43
ASV grasās ieviest sankcijas pret Spāniju par palīdzību Venecuēlai

Donalda Trampa administrācija plāno ieviest sankcijas pret Spāniju par palīdzību Nikolaja Maduro Venecuēlas režīmam, atsaucoties uz saviem avotiem, informē ziņu aģentūras.

ASV Valsts kases departaments apsver sankcijas pret Spānijas Banku un citām organizācijām, kurās noguldīta Venecuēlai piederošā nauda, avoti informējuši ziņu aģentūras. Tomēr saskaņā ar sniegto informāciju jebkādi ierobežojumi tiks ieviesti ne agrāk kā 10. novembrī, kad valstī notiks parlamenta vēlēšanas.

Septembrī tika ziņots, ka Nikolā Maduro valdība, kurai liegta iespēja sadarboties ar lielāko daļu pasaules banku, novirza naudu caur Spānijas Centrālo banku. Pēc tam Spānijas Banka atzina Venecuēlai piederoša konta esamību, taču norādīja, ka tas tiek izmantots vienīgi abu valstu diplomātisko attiecību apkalpošanai, kā arī savstarpējo norēķinu veikšanai starp Karkasu un starptautiskajām organizācijām.

Spānija no ASV nekādus paziņojumus par sankciju plāniem nav saņēmusi un neuzskata, ka šādas darbības būtu pamatotas, ziņoja Spānijas Ārlietu ministrijas pārstāvis. Valsts centrālā banka, tāpat kā ASV kase, situāciju atturas komentēt.

Spānijai ir tāda pati atbildība par Maduro režīma atbalstīšanu kā Krievijai un Ķīnai, norādījusi anonīma ASV amatpersona, kas atbalsta sankciju ieviešanu pret Madridi. Pēc viņa teiktā, Spānijas valdība neļauj ES ieviest stingrākas sankcijas pret Venecuēlu.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv