ASV FRS pārtraukusi būt pacietīga, signalizējot par procentu likmju samazināšanu

Treideri.lv | 20. jūnijs 2019 09:41
ASV FRS pārtraukusi būt pacietīga, signalizējot par procentu likmju samazināšanu

ASV Federālā Rezervju Sistēma paziņojusi par gatavību pirmo reizi vairāk kā 10 gadu laikā realizēt likmju pazemināšanu.

Pēc ASV FRS Federālās Atvērtā Tirgus komitejas (FOMC) sanāksmes rezultātiem federālo fondu likme saglabājās nemainīga – no 2.25% līdz 2.50% gadā.

No noslēdzošās instrukcijas, kas tik publicēta FOMC 19. jūnija sanāksmes noslēgumā, pazudis formulējums “demonstrēt pacietību”, kas iepriekš signalizēja par amerikāņu centrālās bankas gatavību ieturēt pauzi un sekot līdzi notikumu attīstībai neķeroties pie procentu likmju izmaiņām.

ASV akciju tirgus reaģējot uz šo FOMC instrukciju demonstrēja pieaugumu. 10-gadīgo obligāciju ienesīgums noslīdēja zem 2.05%, tikmēr 2-gadīgās obligācijas sasniedza 1.81% atzīmi. Federālo fondu likmes nākotnes līgumu tirgus dalībnieki praktiski līdz 100% palielinājuši 25 bāzes punktu pazeminājuma iespēju jūlijā.

Inflācija atrodas tuvu mērķa rādītājiem, savukārt darba tirgus saglabājas spēcīgs, norāda FOMC. Taču nenoteiktība attiecībā uz diviem iepriekš minētajiem parametriem pieaugusi. Ņemot vērā šo nenoteiktību un pieklusināto cenu spiedienu, FOMC uzmanīgi sekos līdzi ekonomiskajām perspektīvām un rīkosies tā, lai sniegtu atbalstu ekonomikai.

Tāpat tika atjaunotas pašas FRS prognozes. Astoņi no 17 Federālās Rezervju Sistēmas pārstāvjiem uzskata par lietderīgu samazināt procentu likmes līdz gada beigām, tik pat pārstāvju uzskata, ka likmes nepieciešams saglabāt nemainīgas. Viens FRS pārstāvis izteicies par likmju paaugstināšanu.

Pasliktinājies arī ekonomiskās aktivitātes vērtējums. Iepriekš FRS norādīja uz stingriem ekonomikas izaugsmes tempiem. Tagad tiek pieminēti “mēreni” tempi.

Nesenā ASV ekonomiskā statistika bija pretrunīga. Tā, piemēram, patēriņa izdevumi maijā saglabājušies augstā līmenī, savukārt nodarbinātības pieaugums pavasara pēdējā mēnesī pievīla – tas bija jūtami zemāks par prognozēm. Nenoteiktība attiecībā uz ASV un Ķīnas tirdzniecības karu novedusi pie noskaņojuma indeksa lejupslīdes uzņēmējdarbībā.

Atgādinām, ka 2018. gadā FRS likmes paaugstināja četras reizes, kopumā par 1%. Decembrī FRS prognozēja turpmāku likmju paaugstināšanu arī 2019. gadā.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv