ASV ekonomikas dati veicina zelta cenu pieaugumu

Treideri.lv | 26. oktobris 2016 10:22
ASV ekonomikas dati veicina zelta cenu pieaugumu

Otrdien, 25.oktobrī, zelta cenas sasniedza pēdējo trīs nedēļu maksimālo cenu. Nesenais zelta cenu samazinājums lika investoriem izvērtēt patvēruma aktīva iegādes iespējamību, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena pieauga par 0.8% līdz 1273.60 USD/oz, sasniedzot augstāko cenu kopš 3.oktobra.

Zelta cenu samazināšanās veicināja dažu investoru atgriešanos šajā tirgū. Zelta cenas saņēma arī atbalstu no publiskotajiem ASV ekonomikas datiem-patērētāju uzticības indekss Conference Board no 103.5 līmeņa septembrī oktobrī samazinājās līdz 98.6, neattaisnojot analītiķu prognozes.

“Tiek novērots līdzekļu pieplūdums patvēruma aktīvos”, norāda Bobs Haberkorns no RJO Futures.”Pietuvojoties cenu līmenim 1250 USD/oz, tirgus nedaudz atdzīvojies.”

Kopš oktobra sākuma rinda labvēlīgu ASV ekonomikas datu radīja viedokli par drīzu procentu likmju paaugstināšanu. Augstāku likmju perspektīva vājināja pieprasījumu pēc izejvielām, kuras nerada procentu ieņēmumus, kas arī atsaucās uz zelta cenu samazināšanos zem 1300 USD/oz.

ETF Securities stratēģis-analītiķis Nitešs Šahs norāda, ka “no zelta cenu samazināšanās brīža pieprasījums pēc tā stabilizējies. Daži investori uzskata, ka zelta cenas, gaidot FRS likmju paaugstināšanu, samazinājušās pārāk spēcīgi, tādēļ tās var atjaunoties, kad likmes beidzot pieaugs”.

Viņš piebilda, ka sagaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas arī rada atbalstu zelta cenām, jo investori cenšas nodrošināties pret gadījumu, ja uzvarēs republikāņu kandidāts Donalds Tramps – šāds notikumu pavērsiens varētu būt satricinājums finanšu tirgiem.

“Vēlēšanu priekšvakarā (8.novembrī) tirgus dalībnieki vēlas pārliecību, ka visi riski pienācīgā līmenī ir hedžēti”, saka Šahs.

UBS bankas analītiķi, savukārt, uzmanīgi seko līdzekļu pieplūdumam un to aizplūšanai zelta ETF fondos. Piektdien no ETF fondiem bija novērojama līdzekļu neto aizplūšana 518 000 zelta unču apjomā. Šāds dienas zelta krājumu samazinājums ir lielākais kopš 2013.gada jūlija un līdz šim bija novērots stabils līdzekļu pieplūdums ETF fondos.

Zelta cenas Londonā pēc piektdienas tirdzniecības slēgšanas, gandrīz nemainījas, tādēļ UBS uzskata, ka tirgus dalībnieki šādu ETF izpārdošanu pieņēmuši mierīgi. Vienlaicīgi saglabājas risks, ka pircēji, kuri atnākuši ETF fondos pie augstākām cenām, varētu nobīties un sākt aktīvu izpārdošanu.

“Zelta pārdošana no ETF paju īpašnieku puses ir risks tirgum. Galvenais jautājums ir tajā, vai piektdienas izpārdošana bija vienīgais gadījums, vai arī līdzekļu aizplūšana no ETF turpināsies tuvākajās dienās,” piebilst UBS.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv