ASV ekonomikas dati palīdz zelta cenām

Treideri.lv | 28. oktobris 2016 09:48
ASV ekonomikas dati palīdz zelta cenām

Ceturtdien, 27.oktobrī, zelta cenas pēc ekonomikas datu publiskošanas ASV, kuri radīja vilšanos, pieauga, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena pieauga par 0.2% līdz 1269.50 USD/oz.

Ceturtdien publiskotie dati liecināja, ka pieprasījums pēc ilgstošas lietošanas precēm ASV samazinājies. Tas rāda, ka ražošanas sektora aktivitāte valstī joprojām atjaunojas nepārliecinoši.

Zelta cenas parasti pieaug uz vājāku ASV ekonomikas datu fona, jo tas palielina iespējamību, ka FRS procentu likmes tiks paaugstinātas lēnām. Augstākas procentu likmes mazina pieprasījumu pēc zelta, kuram grūtāk konkurēt ar procentu ieņēmumus nesošiem aktīviem.

Zelta cenas oktobrī samazinājušās par 3.6%, jo investori aizvien vairāk sliecas sagaidīt procentu likmju paaugstināšanu šī gada decembrī. Procentu likmju fjūčeri liecina, ka likmes paaugstināšanas iespējamība decembrī tiek vērtēta ar 82.8%, pretstatā 50% iespējamībai oktobra vidū.

Viens no zelta cenu atbalstošiem faktoriem ir Indijas svētki. Indija ir viens no vadošajiem zelta patērētājiem pasaulē.

“Kāzu sezona Indijā tikai sākusies, bet lietus sezona šajā gadā padevusies spēcīgāka nekā iepriekš. Tādēļ tuvākajos mēnešos sagaidāms pieprasījuma pieaugums”, norāda Capital Economics analītiķi. “Tomēr zelta imports Indijā būs zemāks nekā iepriekšējos gados, jo juvelieri uzkrājuši ievērojamus tā krājumus.”

Sudraba decembra fjūčeru cenas pieauga par 0.1% līdz 17.64 USD/oz. Janvāra platīna fjūčeru cenas pieauga par 0.1% līdz 964.90 USD/oz, bet pallādija decembra fjūčeru cenas pieauga par 1.3% līdz 613.20 USD/oz.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv