ASV dolārs koriģējas pirms kārtējā kāpuma

Treideri.lv | 17. maijs 2018 09:24
ASV dolārs koriģējas pirms kārtējā kāpuma

Noteikumus finanšu tirgos atkal diktē ģeopolitika. Atgūtā draudzība starp ASV un Ziemeļkoreju pēkšņi tika apdraudēta, kad Ziemeļkorejas ārlietu ministra vietnieks paziņoja, ka Phenjana plāno apspriest tikai kodolprogrammu, un nepieļaus, ka ASV tai uzspiež Lībijas vai Irākas likteni.

Pēc ierēdņa teiktā, Ziemeļkoreja neplāno tirgot savu kodolprogrammu apmaiņā pret ekonomiskām kompensācijām vai atvieglojumiem. Zaudējot pārliecību par to, ka 12. jūnijā plānotā ASV un Ziemeļkorejas vadītāju tikšanās noritēs gludi, investori metušies pirkt jēnu un franku, kā arī ASV valsts obligācijas un citus drošos aktīvus.

“Pieaugošā spriedze Tuvajos Austrumos un iespējamā attiecību atdzišana uz akciju tirgus krituma un volatilitātes pieauguma fona rada labvēlīgus apstākļus drošo aktīvu kāpumam. Galvenokārt, spekulanti pārdod eiro un pērk franku”, norāda ACLS Global analītiķi.

Eiropā galvenais nemiera cēlājs joprojām ir Itālija. Huffington Post Italia paziņojusi, ka Piecu zvaigžņu kustība un ultr-labējā Līga plāno vērsties pie ECB ar lūgumu pēc aizdevuma 250 miljardu eiro apmērā un izstrādāt mehānismu, kas ļauj valstīm pamest eiro zonu, ja to “vēlas tauta”. Izdevums atsaucas uz provizorisko vienošanās tekstu minēto politisko partiju starpā, kas žurnālistu rokās nonācis no anonīmiem avotiem. Pirms vēlēšanām abas partijas pieklusināja savu anti-eiropeisko retoriku, tāpēc šādi aicinājumi šokējuši tirgus, neskatoties uz to, ka, pēc aptauju rezultātiem, itālieši valūtas savienību pamest un atgriezties pie liras nesteidzas.

Galveno valūtu pāru dinamika

EUR/USD vakar stipri cieta. Vienotā valūta atjaunoja šī gada minimumus, nokrītot līdz 1.1763 atzīmei, reaģējot uz politiskajiem notikumiem Itālijā, kā arī pieaugošo anti-riska noskaņojumu ietekmē.

Vakar publicētā Eirozonas inflācijas statistika par aprīli neuzrādīja nekādas izmaiņas salīdzinājumā ar marta rādītājiem un palika bez uzmanības. Šorīt eiro/dolārs tirgojas ap 1.1810. Pāris cenšas atgūt zaudējumus, taču dinamika šķiet nepārliecinoša un ja situācija riska aktīvu tirgos nemainīsies, tad, visdrīzāk, augstāk par 1.1840/50 pāris netiks.

Dolārs/jēna konsolidējas ap 110.25. Japānas valūta strauji kritās otrdien, pārvarot nozīmīgo 110.00 atzīmi, taču tagad tai grūti izlemt par virzienu, jo pieprasījums pēc drošajiem aktīviem dzen to uz augšu, taču ASV obligāciju ienesīguma pieaugums un vispārējais dolāra kāpums rada negatīvu spiedienu. Šorīt publicētā statistika par iekārtu pasūtījumiem izrādījās vājāk par prognozēm, toties ārvalstu investīcijas Japānas akcijās un obligācijās atskaites periodā būtiski pieaugušas.

Mārciņas/dolāra pāris šodien nonācis kāpuma līderos, no vakardienas minimuma ap 1.3456 pakāpjoties līdz šī brīža 1.3555. Atgriešanās zonā virs 1.3500 no tehniskās analīzes viedokļa tiek vērtēta kā pozitīvs faktors. Telegraph raksta par to, ka Lielbritānija gatava palikt muitas savienībā ilgāk par 2021. gadu, jo Terēzas Mejas valdība nespēj izlemt par turpmāko robežu attiecību sistēmu. Brisele pagaidām šo ziņu nekomentē, taču ar to pietika, lai palīdzētu mārciņai atgūties no pārpārdotās zonas.

Situācija citos tirgos

ASV 10-gadīgās obligācijas šorīt atjaunoja septiņu gadu maksimumu, pakāpjoties līdz 3.106%. Laba makroekonomiskā statistika, kas publicēta šonedēļ, nostiprinājusi investoru pārliecību par to, ka FRS likmes šogad paaugstinās 3 vai 4 reizes. Pat jauns ģeopolitisko risku vilnis nespēja vājināt negatīvo spiedienu amerikāņu valsts parāda tirgū.

Ienesīguma pieaugums un kārtējais ģeopolitiskās spriedzes vilnis pastiprina spiedienu uz akciju tirgiem. Āzijā visvairāk cieta Austrālijas S&P/ASX 200, nokrītot par 1% un Hang Seng China Enterprises, kas zaudējis 1.1%. Shenzhen un Shanghai zaudējuši 0.3% katrs, savukārt Japānas Topix pakāpies par 0.4%. Izejvielu aktīvu cenu kāpums sniedz atbalstu ieguves un pārstrādes kompāniju akcijām, daļēji kompensējot kritumu citos segmentos. Tikmēr analītiķi norāda, ka tirgus reaģē visai atturīgi.

“Kādreiz investori šādos apstākļos būtu bijuši daudz piesardzīgāki. Taču ne tagad. Šķiet, ka tirgi iemācījušies ignorēt visas iespējamās problēmas un riskus”, – norāda Gregs MakKenna no AxiTrader.

Nafta sadārdzinās, pat neskatoties uz to, ka Starptautiskās enerģētikas aģentūras eksperti ziņo par pieprasījuma kritumu augsto cenu dēļ. Brent markas barels šorīt pakāpies līdz 79.40, savukārt WTI tirgojas uz 71.78 dolāru atzīmes.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv