ASV dolārs: FRS gaida vairāk datu

Treideri.lv | 14. oktobris 2015 14:25
ASV dolārs: FRS gaida vairāk datu

Federālā Rezervju Sistēma procentu likmes paaugstināšanai joprojām gaida labvēlīgākus datus. Uzmanību piesaistīs šodienas mazumtirdzniecības apjoma dati, kā arī septembra ražotāju cenu indekss.

Gaidāms, ka patēriņš pieaudzis par 0.2%, savukārt ražotāju cenu indeksam vajadzētu kristies par 0.2%.Šiem datiem būs liela nozīme pieņemot lēmumu par procentu likmes paaugstināšanu. Pagājušajā mēnesī šie dati lika vilties, taču to vēlāka pārskatīšana uz augšu saglabā zināmas cerības uz turpmākiem uzlabojumiem.

Taču izskatās, ka likmes paaugstināšana šogad jau vairs nav dienas kārtībā. FRS valdes loceklis Daniels Tarullo paziņoja, ka likmju paaugstināšana 2015. gadā ir nepieņemama. Viņš ir vienīgais valdes loceklis, kurš ko šādu paziņojis. Arī Laels Breinards paredz tālāku rādītāju uzlabošanos. Vārdi “gaidīt” un “cerēt” kļuvuši par FRS jauno devīzi. Pat neskatoties uz to, ka FRS vadītāja Dženeta Jellena turpina cerēt un apgalvot, ka likmes paaugstināšana 2015. gadā joprojām ir iespējama, arī viņa gaida jaunus pozitīvus datus. Vienīgā atšķirība ir tā, ka Jellenai arī jāatzīst, ka likmes paaugstināšana šogad nenotiks. Swissquote analītiķi cer, ka viņa ar šo atzīšanos nevilcināsies līdz pēdējai sanāksmei decembrī.

Bankas eksperti uzskata, ka FRS ir zaudējusi kontroli pār savu monetāro politiku. Kad bailes no likmes paaugstināšanas par procenta ceturto daļu ir tik lielas, ir pilnīgi dabīgi sākt apšaubīt FRS spēju izpildīt savu “dubulto mandātu” attiecībā uz nodarbinātības nodrošināšanu un cenu stabilizēšanu.

Bezdarba līmenis saglabājas stabils, taču pieaug bažas, ka šī brīža dati palaiž garām ilgtermiņa bezdarba faktoru. Kas attiecas uz cenām, FRS ar kvantitatīvās stimulēšanas trešā raunda palīdzību nav spējusi nodrošināt apstākļus izaugsmes tempu paātrināšanai.

 

Treideri.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv