ASV dolāra vājums palīdz zeltam sasniegt jaunus rekordus

Treideri.lv | 9. jūlijs 2020 17:47
ASV dolāra vājums palīdz zeltam sasniegt jaunus rekordus

Kā lokālais zelta cenu pieauguma stimuls kalpo ASV valūtas vājums. Taču zelts ir vislabākais aktīvs 2020. gadā un tam ir vesela virkne fundamentālu priekšnoteikumu.

Taču pēc ienesīguma zelts 2020. gadā ir labākais aktīvs un tam ir virkne fundamentālu priekšnoteikumu.

Kopš gada sākuma zelts sadārdzinājies par 19,3%, un tas ir vislabākais rezultāts ne tikai starp visiem dārgmetāliem, bet arī starp visām valūtām pasaulē.

Salīdzinājumam otro vietu gada ienesīguma reitingā ar +8,9% kopš gada sākuma ieņem Mjanmas kjats. Tā ir valstis, kas līdz 1989. gadam bija pazīstama kā Birma. Valsts atrodas starp Indiju, Ķīnu un Taizemi. Nav brīnums, ka šīs mazpazīstamās valsts valūta parāda ienesīgumu tuvu 9%. Taču pārsteidzoši ir tas, ka zelts demonstrē divkārši labāku rezultātu.

Trešdien zelta pieaugums bija saistīts ar ievērojamu ASV valūtas vājumu. Dolāra indekss kritās zem 96,60 punktiem līdz jaunam mēneša minimumam. Parasti dolāra vērtība krītas brīdī, kad pieaug investoru pieprasījums pēc akcijām. Tomēr trešdien akciju tirgi izjuta spiedienu. Radās kombinācija, kas ietver riska apetītes samazināšanos un dolāra kursa lejupslīdi. Zelts šajā situācijā izrādījās ieguvējs.

Taču pirmā pusgada mērogā dolāra pieaugums savā fundamentālajā pamatā balstīts uz riskiem, ko nosaka koronavīruss un gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas. Tāpat zelta cenu pieauguma stimuls ir inflācijas uzplūdi pēc centrālo banku un valstu valdību īstenotajiem atbalsta pasākumiem, kā arī garo pozīciju hedžēšana akciju tirgos.

Milzīgs līdzekļu pieplūdums zelta biržas tirgotajos fondos (ETF) atspoguļo dārgmetāla popularitāti investoru aprindās. Zelta krājumi ETF fondos jūnijā pieauga par 2,7% jeb 104 tonnām. 2020. gada 6 mēnešos zelta krājumi ETF fondos palielinājās par 734 tonnām, liecina Pasaules zelta padomes statistika. Pēc Bloomberg aplēsēm, uz 7. jūliju zelta krājumu apjoms ETF pieauga līdz 3235 tonnām.

Zemas procentu likmes, lēta likviditāte, centrālo banku bilanču paplašināšanās un milzīgi fiskālie izdevumi radīs zelta cenas pieaugumu pārskatāmā nākotnē, apstiprina dārgmetālu tirgus galvenais analītiķis no HSBC Džeimss Stils. Goldman Sachs analītiķi iepriekš prognozēja cenu pieaugumu zeltam līdz 2000 dolāriem par unci 12 mēnešu laikā. Līdzīgas rekomendācijas saviem klientiem sniedza arī JPMorgan Chase analītiķi.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv