ASV dolāra nostiprināšanās samazina zelta cenas

Treideri.lv | 29. septembris 2016 15:53
ASV dolāra nostiprināšanās samazina zelta cenas

Trešdien, 28.septembrī, nostiprinoties ASV dolāram, zelta cenas samazinājās līdz nedēļas minimumam. Analītiķiem nav vienota viedokļa par iespējamo procentu likmju paaugstināšanu decembrī, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 0.5% līdz 1323,7 USD/oz. Tā ir zemākā zelta cena kopš 20.septembra.

Dolāra indekss Wall Street Journal, kurš parāda tā spēku pret citu galveno valūtu grozu, pieauga par 0.1% līdz 86.35. Spēcīgāks dolārs parasti rada spiedienu uzzelta cenām, jo tas kļūst dārgāks citu valūtu īpašniekiem.

Treideru uzmanības centrā joprojām ir iespējamā procentu likmju paaugstināšana FRS decembra sēdē. Gaidot šo sēdi, treideri uzmanīgi pēta ekonomikas datus, mēģinot atrast norādes par ASV ekonomikas stāvokli. Īpaši svarīgi ekonomikas dati gaidāmi nākošajā nedēļā, norāda Karstens Menke, Julius Baer analītiķis.

“Nākamās 2 nedēļas būs piesātinātas ar ekonomikas atskaitēm, ieskaitot ilgstoša patēriņa preču pasūtījumu atskaites trešdien, ASV IKP atskaiti par II kvartālu un septembra atskaite par nodarbinātību piektdien”, saka Menke.

9. oktobrī notiks otrās ASV prezidenta kandidātu debates. Menke norāda, ka investori izvērtē riskus, kas saistīti ar iespējamo Donalda Trampa kļūšanu par ASV prezidentu un to kā viņa politika var mainīt inflāciju un procentu likmju paaugstināšanu.

“Pati par sevi Trampa uzvara nenozīmē automātisku zelta cenu pieaugumu, ja daži pasākumi, tajā skaitā infrastruktūras projekti, būs veiksmīgi, tie palīdzēs ilgtermiņa ekonomikas izaugsmei”, uzskata Menke.

Tomēr Menke netic tam, ka vēlēšanas atstās ilgtermiņa iespaidu uz zelta vērtību, kurš parasti svarīgu politisko notikumu iespaidā uz neilgu brīdi kļūst dārgāks.

“Šādas īstermiņa cenu svārstības augšup tika novērotas pēc Lielbritānijas balsošanas par izstāšanos no ES (Brexit) jūnija beigās”, saka Berārs Dahda, kompānijas Natixis analītiķis. “Pēc Brexit viss mums izskatījās drūmākās krāsās nekā realitātē tas bija.”

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv