ASV dolāra kurss pieaug: ASV un Ķīnas vienošanās draud izgāzties

Treideri.lv | 14. novembris 2019 19:58
ASV dolāra kurss pieaug: ASV un Ķīnas vienošanās draud izgāzties

Pekina negrasās parakstīt vienošanos paliekot zaudētājos. Ķīna nevēlas uzņemties nekādas konkrētas saistības attiecībā uz lauksaimniecības produktu iegādi no Amerikas Savienotajām Valstīm un pieprasa atcelt iepriekš ieviestos nodokļus.

Drošo aktīvu vērtība ceturtdien pieauga, jo bažas par tirdzniecības pārrunām starp ASV un Ķīnu, kā arī vājie ekonomiskie dati no Austrālijas un Āzijas veicināja riska apetītes samazināšanos pirms FRS spīkeru uzstāšanās. Jena un Šveices franks apsteidz pārējās G10 valūtas; Austrālijas dolārs negaidīti atpaliek no citiem uz vājā valsts darba tirgus fona. Arī Ķīnas ekonomiskie dati ekonomistiem lika vilties, tajā skaitā arī rūpnieciskās ražošanas, mazumtirdzniecības rādītāji un investīcijas pamatkapitālā.

Bloomberg aprēķinātais dolāra indekss ieguvis 0.1%; dolārs pieaudzis trešo sesiju pēc kārtas un atrodas netālu no četru nedēļu maksimuma. Pasaules akcijas pārsvarā demonstrē lejupslīdi, savukārt obligāciju ienesīgums pieaug. Arī izejvielu, tai skaitā zelta, cenas pārsvarā aug.

Tarifu samazināšanas līmenim jāatspoguļo pirmā posma darījuma nozīmīgums, regulārā brīfingā sacīja Ķīnas Tirdzniecības ministrijas pārstāvis Gao Fengs. No Federālo rezervju pārstāvju puses ar paziņojumiem klajā nāks priekšsēdētājs Džeroms Pauels, uzstājoties ar ziņojumu Pārstāvju palātas Budžeta komitejā, viceprezidents Ričards Klarida, Ņujorkas Federālo rezervju prezidents Džons Viljamss un vairāki citi reģionālie Federālo rezervju vadītāji. ASV rūpniecības inflācijas un bezdarbnieka pabalstu pieteikumu dati forex tirgū nekādu ietekmi neradīja.

ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunas atkal “karājas gaisā”, jo puses joprojām nespēj vienoties par vairākiem svarīgiem jautājumiem, atsaucoties uz informētiem avotiem, ziņo The Wall Street Journal. Pēc avotu teiktā, Pekina nevēlas līguma tekstā iekļaut precīzu lauksaimniecības preču apjomu, ko tā apņemas iepirkt saskaņā ar vienošanos par tirdzniecības strīda noregulēšanas pirmo posmu.

Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka saskaņā ar panākto vienošanos Ķīna iepirks lauksaimniecības produktus līdz 50 miljardiem USD gadā. Pekina vēlētos izvairīties no tāda līguma parakstīšanas, kas varētu būt izdevīgāks ASV, nevis Ķīnai, un vēlas zināmu telpu manevriem, ja attiecības ar ASV vēl vairāk pasliktinātos, norādījis viens no avotiem.

Cits strīdīgs jautājums ir par to, kad un cik lielā mērā valstis atcels iepriekš noteiktos maksājumus Ķīnas importam, kas ir viena no galvenajām Ķīnas prasībām, vēsta avoti. Pēc viņu teiktā, Ķīnas puse pretojas arī stingrai vienošanās izpildes uzraudzības mehānisma apstiprināšanai.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv