ASV dolāra kurss negaidīti sācis sarukt

Treideri.lv | 3. septembris 2019 18:52
ASV dolāra kurss negaidīti sācis sarukt

Iznākuši vāji statistikas dati, un arī Donalds Tramps atkal draud Ķīnai.

Dolāra vērtība krītas pēc ISM ražošanas atskaites publikācijas. Rādītājs bija vājāks, nekā prognozēts, kas pastiprina bažas, ka globālā s ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās ASV ekonomiku var skart daudz spēcīgāk.

Iepriekš dolāra kurss pieauga, balstoties uz pieaugumu attiecībā pret britu mārciņu un dažu naftas ieguves valstu valūtām sakarā ar naftas cenu lejupslīdi. Mārciņas lejupslīdi attiecībā pret dolāru joprojām veicina ar Brexit saistītais politiskais haoss. WSJ dolāra indekss sarucis par 0.1% līdz 91.86.

Kā liecina Piegāžu pārvaldes institūta (ISM) dati, ASV ražošanas sektora uzņēmēju aktivitātes indekss (ISM Manufacturing) šī gada augustā noslīdējis līdz 49.1 punktam, salīdzinot ar 51.2 mēnesi iepriekš.

Analītiķi prognozēja indeksa pieaugumu līdz 51.3 punktiem, taču indikatora rādītājs pirmo reizi kopš 2016. gada augusta noslīdējis zem 50 punktu atzīmes, kas ir robeža starp uzņēmēju aktivitātes pieaugumu un samazinājumu sektorā.

Tikmēr Donalds Tramps atkal izdomājis draudēt Ķīnai, paziņojot – ja ASV un Ķīnas tirdzniecības vienošanās tiks noslēgta pēc viņa pārvēlēšanas prezidenta amatā 2020. gadā, tad vienošanās nosacījumi būs daudz stingrāki nekā šobrīd.

Padomājiet, kas notiks ar Ķīnu, kad es uzvarēšu. Darījums būs daudz stingrāks! Vienlaicīgi sabruks piegādātāju ķēdes un bizness, darba vietas un nauda izgaisīs!”

– otrdien “tviterī” raksta Tramps.

Ķīna vēlas sadarboties ar citu administrāciju, kas ļautu Pekinai turpināt “ASV aplaupīšanu”, uzskata Savienoto Valstu līderis. Viņš amerikāņu puses zaudējumus no ASV iepriekšējās tirdzniecības politikas lēš ap 600 miljardiem ASV dolāru gadā. Pēc viņa teiktā, Savienotās Valstis tirdzniecības pārrunās ar Ķīnu guvušas lielus panākumus.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv