ASV budžeta deficīts drīzumā sasniegs $1 triljonu

Treideri.lv | 14. septembris 2018 13:54
ASV budžeta deficīts drīzumā sasniegs $1 triljonu

Saskaņā ar Kongresa budžeta biroja (CBO) datiem ASV budžeta deficīts tekošajā fiskālajā gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo fiskālo gadu ir pieaudzis par $222 miljardiem jeb 39%. Turklāt CBO prognozē, ka jau 2019. gadā budžeta deficīts sasniegs $1 triljonu. Par gadu ātrāk nekā iepriekš tika prognozēts.

ASV valsts parads

Tas ir ne tikai par trešdaļu vairāk, nekā pagājušā gada šajā paša laika periodā, bet arī valdības izdevumu rekords vienā mēnesī. Tā rezultātā budžeta deficīts augustā sasniedza $214 miljardus – absolūts rekords šim mēnesim un viens no augstākajiem rādītājiem vēsturē. Salīdzinājumam, pagājušajā gadā šis rādītājs bija vien $108 miljardi.

ASV augusta budzeta deficits

Kopējais budžeta deficīts kopš finanšu gada sākuma par 40% pārsniedzis pagājušā gada rādītāju un sasniedzis $898 miljardus.

ASV gada budzeta deficits

Pēc ASV Budžeta pārvaldes prognozēm, uz nodokļu stimulu fona budžeta deficīts pieaugs arī turpmāk un jau nākošgad sasniegs triljona dolāru atzīmi.

Iepriekš tika prognozēts, ka triljona dolāru slieksnis tiks sasniegts vien 2020. gadā. Atgādinām, ka Savienotās Valstis pirmo reizi vēsturē veic fiskālo stimulēšanu un vienlaikus paaugstina likmes. Tas viss veicina parāda apkalpošanas izmaksu pieaugumu: 2. ceturksnī tas sasniedzis rekordu – 538 miljardus ASV dolāru.

ASV parada apkalposanas izmaksas

Parāda apkalpošanas izmaksas pieaugumu nosaka trīs faktori: parāda apjoma pieaugums, augstākas procentu likmes un augstāka inflācija. Turklāt visi šie trīs faktori turpina pieaugt.

Aktuāls jautājums ir, kas notiks, kad īstermiņa procentu likmes sasniegs 2,5-3% līmeni? Pašreiz tās atrodas 2% līmenī.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv