ASV akciju tirgus krītas uz pasaules valstu obligāciju ienesīguma pieauguma fona

Treideri.lv | 3. februāris 2018 13:37
ASV akciju tirgus krītas uz pasaules valstu obligāciju ienesīguma pieauguma fona

Amerikāņu akciju indeksi piektdien kritās uz pasaules valstu, tajā skaitā ASV, obligāciju ienesīguma pieauguma fona. Kad obligāciju ienesīgums pieaug, investori parasti pārdala savus līdzekļus par labu obligācijām, tikmēr akcijas tiek pārdotas.

Tirgus dalībnieki sāk samierināties ar to, ka ASV 10-gadīgo obligāciju ienesīgums būs ap 3-3.25%. Kopumā, pieaugošais ienesīgums turpinās radīt negatīvu spiedienu uz akcijām”,

– norāda First Standard Financial galvenais ekonomists Pīters Kardilo.

Tajā pat laikā piektdien kļuva zināms, ka darba vietu skaits ASV ekonomikā janvārī pieaudzis par 200 tūkstošiem, pārspējot prognozes, tikmēr bezdarbs pagājušajā mēnesī saglabājās zemākajā līmenī kopš 2000. gada decembra – 4.1%. Atalgojuma vidējā stundas likme ASV janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieaugusi par 0.3% un gada izteiksmē – par 2.9%. Gada izteiksmē pieaugums bijis lielākais kopš 2009. gada jūnija.

Pēc Mineapolisas Federālās Rezervju Bankas vadītāja Nila Kaškari teiktā, Nodarbinātības ministrijas atskaite ir pirmā darba algu pieauguma ASV tempu kāpuma pazīme, kas, savukārt, var izraisīt bāzes procentu likmes paaugstināšanu valstī.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv