ASV akciju tirgū būtiskākais kritums kopš gada sākuma

Treideri.lv | 11. oktobris 2018 09:12
ASV akciju tirgū būtiskākais kritums kopš gada sākuma

Uz pieaugošo procentu likmju un ieilgušā ASV un Ķīnas tirdzniecības kara fona amerikāņu akciju indeksi demonstrē sliktāko dinamiku kopš šī gada februāra.

Trešdienas 10. oktobra tirdzniecības sesijā Dow Jones Industrial Average indekss zaudējis 831 punktu, jeb 3.1%, sasniedzot 25 598.74 punktu atzīmi. Dow Jones indeksam tas ir straujākais vienas dienas kritums kopš 2018. gada 8. februāra, kad indekss sabruka par 4.2% (1033 punktiem).

S&P 500 nokritis par 3.3% līdz 2 785.65 punktiem, kas kļuvis par lielāko kritumu kopš šī gada februāra.

Nasdaq indekss tirdzniecības sesijas laikā zaudējis 4.1%, nokrītot līdz 7 422.05 punktiem. Nasdaq tas ir lielākais kritums kopš 2016. gada 24. jūnija.

Kā uzskata Commonwealth Financial Network galvenaisinveastīciju direktors Breds Makmilans, vakardienas ASV akciju indeksu kritums bija ierastas volatilitātes sekas, un korekcija akciju tirgos briedusi jau sen.

“Domāju, ka par tiešu iemeslu kļuva procentu likmes. Kad tās pieaug tik strauji, reakcija ir neizbēgama. ASV obligāciju ienesīguma likmes ir visu finanšu aktīvu pamatā un, tām pieaugot, sekas ir jūtamas visur”.

ASV 10-gadīgo obligāciju ienesīgums trešdien pieauga par 1.8 bāzes punktiem līdz 3.23%. Rādītājs turas 2011. gada maksimuma līmenī.

Ienesīguma pieaugums veicina aizņēmumu izmaksu pieaugumu investoriem un kompānijām, kā arī aktīvu vērtības pārskatīšanu. Turklāt obligāciju ienesīguma pieaugums, tā kā to risks ir salīdzinoši zems, var piespiest investorus pārslēgties uz tām, pārdodot riskantākas akcijas.

ASV 10-gadīgo obligāciju procentu likmes, kas turpinājušas samazināties vairāk kā 30 gadu garumā, ļoti iespējams, jau pārvarējušas savu minimumu un tuvākajos gados turpinās pieaugt.

Bez monetāro apstākļu normalizācijas, nopietns negatīvs faktors amerikāņu tirgum ir ilgstošs ASV un Ķīnas konflikts.

Tiesa, vakar brīfingā Baltajā namā Donalds Tramps, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, norādīja, ka tā ir korekcija augoša tirgus ietvaros. Iespējams, tai ir pilnībā veselīgs raksturs. Šī reakcija izsīks, taču amerikāņu ekonomika saglabās savu spēku.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv