“Asiņainā” svētdiena kriptovalūtu tirgū

Treideri.lv | 11. jūnijs 2018 12:03
“Asiņainā” svētdiena kriptovalūtu tirgū

Svētdien kriptovalūtu vērtība strauji kritās, tādējādi pārtraucot nedēļu ilgo konsolidāciju šaurā diapazonā. Populārākā kriptovalūta – Bitcoin – nokritusi līdz divu mēnešu minimumiem. Pēc portāla CoinMarketCap datiem, Bitcoin svētdien bija zaudējis 11,24%, Ethereum krities par 11,94%, Ripple — par 12,98%, Bitcoin Cash vērtība sarukusi par 14,71%.

Bitcoin kurss no $7 650 nokrities līdz $6 765, pārvarot psiholoģisko $7 000 robežu, kuru pārdevēji jau divkārt neveiksmīgi centušies izsist maija otrajā pusē. Tādā veidā, kritumam par gandrīz $900 tirgū var būt ilglaicīgākas sekas.

Par galveno krituma iemeslu analītiķi uzskata amerikāņu preču biržu regulatora Preču nākotnes līgumu tirdzniecības komisijas (CFTC) izmeklēšanu attiecībā uz četru kriptovalūtu biržu – Bitstamp, Coinbase, ItBit un Kraken – darbību. Komisijai ir aizdomas, ka šajās biržās Bitcoin cenas tikušas manipulētas, tādējādi ietekmējot CME и CBOE tirgoto Bitcoin nākotnes līgumu cenas.

Vēl janvārī, pēc pirmo nākotnes līgumu termiņu beigām, Čikāgas birža CME pieprasīja informāciju par tirdzniecību virknei kriptovalūtu biržu, taču vairums no tām šo informāciju nesniedza. Domstarpības biržu starpā lika iejaukties CFTC, kas uzsāka pati savu izmeklēšanu. Un, kaut arī nekādas apsūdzības pret kriptobiržām nesekoja, daudzi investori šo ziņu uztvēra kā pārdošanas signālu. Pieaugošais spiediens no regulatoru puses un tirgus pozitīvas dinamikas trūkums piespieda pircējus meklēt patvērumu un gaidīt situācijas noskaidrošanos. Turpmākā tirgus uzvedība acīmredzot būs atkarīga no jaunumiem par šo tēmu.

Jāpiebilst, ka par CFTC rīcību attiecībā uz vadošajām kriptobiržām Wall Street Journal rakstīja jau 8. jūnijā. Tāpēc nav īsti skaidrs, vai šim notikumam ir tieša ietekme uz šī brīža cenu kritumu tirgū, jo 24 stundu laikā pēc ziņas publikācijas cenas turpināja turēties horizontālā diapazonā.

Vēl viens šāda strauja krituma iemesls varēja būt Dienvidkorejas biržas CoinRail uzlaušana. Neskatoties uz to, pēc analītiskā resursa CoinMarketCap. Datiem, tā atrodas 90 vietā pēc tirdzniecības apjoma ($2,6 miljoni). Jāpiebilst, ka gandrīz puse no visas tirdzniecības šeit notiek ar kriptovalūtu pāri NPSX/BTC, un tieši monēta ar nosaukumu Pundi X kļūva par hakeru laupījuma upuri.

No šī tirgus krituma izriet vērtīgs secinājums – tirgus krituma apstākļos jebkuri atbalsta līmeņi var tikt viegli pārvarēti. Šādā situācijā ar saviem aktīviem jārīkojas ļoti piesardzīgi.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv