Ārzemnieki rekorda tempos atbrīvojas no ASV kompāniju akcijām

Treideri.lv | 17. jūlijs 2019 17:06
Ārzemnieki rekorda tempos atbrīvojas no ASV kompāniju akcijām

Maijā ārvalstu oficiālās personas turpināja atbrīvoties no dolāra aktīviem, pārdodot obligācijas, taču īsta drāma izvērtusies ASV akciju tirgū. Par to pagājušajā naktī paziņoja Savienoto Valstu finanšu ministrija.

Neskatoties uz ārvalstu oficiālo personu obligāciju pārdošanu, šo vērtspapīru apjoms ārvalstu lielāko turētāju portfelī sasniedzis jaunu rekordu (skatīt grafikā).

ASV obligaciju arvalstnieku portfelis

Vasaras sākumā Ķīna jau trīs mēnešus pēc kārtas pārdeva ASV valsts kases obligācijas, un šo vērtspapīru apjoms tās īpašumā saruka līdz 1.11 triljonam ASV dolāru, kas ir zemākais rādītājs kopš 2017. gada maija.

Tajā pašā laikā Japāna iegādājusies ASV obligācijas par veseliem 37 miljardiem ASV dolāru (augstākais rādītājs kopš 2013. gada augusta), un tagad tās obligāciju bilance sasniegusi $1.101 triljonus, gandrīz panākot Ķīnu.

Lielbritānija, kas pēdējos gados aktīvi pērk ASV obligācijas, maijā atkal palielināja šo vērtspapīru bilanci, sasniedzot $323.1 miljardus (+$22.3 miljardi), kas ir augstākais rādītājs kopš 2011. gada.

Obligaciju Lielbritanijas portfelis

Oficiālie ārvalstu institūti (centrālās bankas, rezervju pārvaldnieki un suverēnie fondi) atskaites periodā atkal, respektīvi, devīto mēnesi pēc kārtas, pārdeva ASV valsts kases obligācijas (-$22 miljardi).

Kopumā pēdējais gads obligācijām nav bijis tas labākais, taču īsta drāma attīstās ASV akciju tirgū, kur ārzemnieki pārdod jau 13, mēnesi pēc kārtas (vēsturisks rekords), un šajā periodā tie samazinājuši savu ASV kompāniju akciju portfeli par $215 miljardiem (vēl viens vēsturisks rekords). Atgādinām, ka maijs ASV akciju tirgum bija pats sliktākais mēnesis.

Neskatoties uz ārzemnieku pārdošanām, ASV akciju tirgus atrodas vēsturiskos maksimumos, un šis fakts, iespējams, skaidrojams ar savu akciju atpirkšanu no ASV kompāniju puses.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv