Ar šādu problēmu bagāžu eiro valūtas nākotne rožaina nešķiet

Treideri.lv | 23. jūnijs 2018 13:52
Ar šādu problēmu bagāžu eiro valūtas nākotne rožaina nešķiet

Donalda Trampa tirdzniecības karš

Eiro samazinājis savu kāpumu pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps piedraudēja uzlikt 20% tarifu automašīnu importam no ES.

Ņemot vērā nodokļus un tirdzniecības ierobežojumus, ko ES ilgu laiku pielietoja pret ASV un lielajām amerikāņu kompānijām un to darbiniekiem, un, ja šādi nodokļi un ierobežojumi tuvākajā laikā netiks atcelti un likvidēti, mēs ieviesīsim nodokli 20% apmērā visām uz ASV importētajām automašīnām. Ražojiet tās šeit!”,

– raksta amerikāņu prezidents savā Twitter kontā. Eiropas autoražotāju akciju cenas pēc Trampa paziņojuma uzrādīja kritumu, Daimler akciju cena nokritās par 0.4%, BMW – par 0.8%. Vācijas akciju indekss DAX zaudēja 0.1%.

EUR/USD vakar, pēc krituma līdz 1.1620 atbalsta apgabalam, reaģējot uz Trampa jaunumiem, noslēdzās uz 1.1657. EUR/JPY izdevās noturēties pret pārdošanām.  Atbalsts eiro valūtai atrodas uz vakardienas sesijas minimumiem 1.1600, pārdošanas piedāvājumi saglabājas 1.1690/1.1700 diapazonā. USD/JPY nolaidies zem 110.00, jo ASV 10-gadīgo obligāciju ienesīgums krities zem 2.90%; nozīmīgāks atbalsts atrodas uz 21-DMA ap 109.85.

Politiskā krīze ES

Tikmēr, Eiropu nepamet arī politiskie satricinājumi. Domstarpības Eiropas valstu starpā var iedragāt Eiropas Savienības pamatus un sašķelt Eiropas bloku, paziņojis Itālijas premjerministrs Mateo Salvini.

Gada laikā kļūs skaidrs, vai vienotā Eiropa saglabāsies vai nē”,

– Itālijas prezidents norādījis intervijā, kas piektdien publicēta Vācijas žurnālā Der Spiegel. Šis jautājums tiks izlemts, apspriežot ES budžetu pirms Eiroparlamenta vēlēšanām 2019. gadā.

“Drīz mēs sapratīsim, vai tam visam ir jēga”, – uzsvēris Salvini. Itālija nesen atteicās uzņemt kuģi “Aquarius” ar migrantiem uz klāja, kuru, pēc itāliešu strīdiem ar Francijas varas iestādēm, uzņēma Spānija. Itālija nespēj samierināties ar to, ka liela daļa migrantu no Ziemeļāfrikas izkāpj Itālijas krastos. “Mēs vairs nevaram uzņemt nevienu cilvēku. Pilnīgi pretēji, mēs labprāt zināmu skaitu pārsūtītu citur”, – norādījis Itālijas premjers.

Arī Vācija ne viss rit gludi. Angela Merkele izjūt spiedienu. Pēdējā aptauja liecina, ka sabiedrība jautājumā par to, vai Merkelei vajadzētu saglabāt amatu, sadalījusies uz pusēm. Par klupšanas akmeni kļuvusi arī valsts migrācijas politika. Vācija izskata iespēju daļu uzņemtu migrantu atgriezt Itālijā, piedāvājot ES pieņemt direktīvu, kura migrantus piespiedīs palikt tajās Eiropas valstīs, kur viņi reģistrējas. Iespējams, tieši tas itāļiem lika tā izrīkoties ar kuģi “Aquarius”.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv