Ar mārciņas pirkšanu steigties nevajag

Treideri.lv | 22. augusts 2019 16:59
Ar mārciņas pirkšanu steigties nevajag

Reaģējot uz optimismu saistībā ar ziņām par to, ka Brexit vienošanās varētu tikt saskaņota, sterliņu mārciņas kurss pakāpies virs 1.22 dolāru atzīmes.

Sterliņu mārciņas vērtība uzlēkusi jo treideri samazina likmes uz smagu Brexit. Vācijas kanclere Merkele saka, ka līdz oktobra beigām vēl ir laika panākt vienošanos.

Francijas prezidents Makrons iepriekš norādīja, ka vienošanās stipri neatšķirsies no esošās. Komentāri tiek interpretēti kā politiķu gribas spēka izpausme, kas vērsta uz Brexit pārrunu izkļūšanu no strupceļa.

Šajā tirgū nemaz nevajag daudz, lai pie esošās pozicionējuma, kas ir stipri par labu mārciņas pārdošanai, izprovocētu pozīciju izlīdzināšanos. Iespējams, ir potenciāls korekcijas attīstībai”,

– uzskata Credit Agricole SA stratēģis Manuels Oliveri.

GBP/USD ieguvis 1.1% un sasniedzis 1.2265 un sekojoši nostabilizējies virs 1.22. Mārciņa noskaņota pirmo reizi divu mēnešu laikā pārvarēt nopietno 21 dienas slīdošā vidējā veidoto pretestību.

Taču jāņem vērā, ka Makrona un Merkeles retorika negarantē kompromisa panākšanu ES un Lielbritānijas starpā.

Eiropas politiķi palīdzējuši mārciņai pārī ar dolāru izveidot apgrieztu “galvas un plecu” figūru, un nu radusies izdevība pārbaudīt pretestības izturību ap 1.2327/37 (trenda līnija kopš maija un 23.6% korekcijas līmenis lejupslīdei kopš marta).

Taču pagaidām nav pārliecības, ka par Brexit bez vienošanās kā par galveno notikumu attīstības scenāriju var aizmirst, un mārciņas atgūšanās potenciāls šķiet ierobežots.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Francijas prezidenta Emanuēla Makrona maigāka pozīcija negarantē, ka kompromiss tiešām tiks rasts. Daļēji to varēja veicināt vēlme izvairīties no pārmetumiem, ka viņu ietiepība kļuvusi par šķērsli vienošanās panākšanai, gadījumā, ja riski materializējas, un viņu elektorāts papildus tirdzniecības karu slogam uz savas ādas izjutīs arī Lielbritānijas atšķelšanās negatīvās sekas.

Virkne ekspertu vērš uzmanību uz to, ka Markons, runājot par iespējamo risinājumu jautājumā par Ziemeļīrijas robežu, norādījis, ka 30 dienu laikā puses nespēs saskaņot vienošanos, kura stipri atšķirtos no Terēzas Mejas piedāvātā darījuma. Turklāt viņš licis saprast, ka risinājumam robežas jautājumā jāgarantē Ziemeļīrijas palikšana ES vienotajā tirgū.

Bailes no neizbēgama “smagā” Brexit nedaudz pagaisušas, kas ļauj spekulantiem aizdomāties par īso pozīciju peļņas fiksāciju, taču garo pozīciju atvēršanai pagaidām redzamu iemeslu nav.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv