Aptaujas liecina, ka mārciņa, Brexit gadījumā, var nokrist zem $1.20 atzīmes

Treideri.lv | 13. jūnijs 2016 15:13
Aptaujas liecina, ka mārciņa, Brexit gadījumā, var nokrist zem $1.20 atzīmes

Mārciņa turpina ciest smagus zaudējumus, iecenojot iespējamo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Uz īsu brīdi GBP/USD pāris pakāpās atpakaļ virs $1.4200 taču sastapās ar vēl vienu pārdošanas vilni, galvenokārt cross pāros. GBP/JPY pāris nokrities zem psiholoģiskā Y150.00 līmeņa. Tas ļāvis dolāram pakāpties pret mārciņu līdz $1.4115. Pēc dīleru atzinuma, nozīmīgākais valūtu pāris joprojām ir smags. Nākošais atbalsts redzams uz $1.4128 (18. aprīļa minimums), kura izsišana pavērtu ceļu 14. aprīļa minimuma $1.4089 virzienā.

Analītiķi turpina par gaidāmo valsts vēsturē nozīmīgāko notikumu, dodot vaļu savām fantāzijām. Nākošajā dienā, pēc referenduma par Lielbritānijas dalību Eiropas Savienībā, mārciņa vai nu kritīs līdz vairāk kā 30 gadu laikā zemākajam līmenim, vai arī pakāpsies līdz šī gada augstākajām atzīmēm – tā liecina, aģentūras Bloomberg veiktā, ekonomistu aptauja. Vairums gaida kritumu zem $1.35, ja briti 23. jūnijā izlems pamest savienību, tikmēr vidējais vērtējums gadījumā, ja tiek saglabāts status quo, paredz kotāciju uzlēkšanu līdz $1.50.

Brexit, bez šaubām, izraisīs šoku valūtu tirgos; šī notikuma sekas var salīdzināt vienīgi ar finanšu krīzi. Mārciņa kritīs ļoti strauji”,

– pārliecināts $1.7 triljonus vērtu aktīvu pārvaldošās kompānijas JPMorgan Asset Management tirgus stratēģis Londonā Maikls Bells. Vidējais vērtējums analītiķu aptaujā norāda uz to, ka gadījumā, ja tiks nobalsots par Lielbritānijas izstāšanos, mārciņa nākošajā dienā kritīs līdz $1.30/1.35 rajonam, tikmēr prognozes kāpumam, ja valsts paliks ES sastāvā, paredz, ak tiks sasniegts $1.45/1.50 diapazons.

Gatavošanās jebkuram scenārijam investoriem ir svarīga, par cik aptaujas liecina, ka balsojuma rezultātus nav iespējams paredzēt. Pēdējās nedēļās britu valūta svārstījās aptauju rezultātu ietekmē, liecinot te par vienas, te otras puses pārsvaru, tikmēr treideri, tuvojoties 23. jūnijam, gatavojas vēl lielākai volatilitātei. Divu nedēļu volatilitātes rādītājs pagājušajā nedēļā uzlēcis līdz rekord-augstam rādītājam. Kritums līdz $1.30 nozīmēs kritumu no esošā līmeņa par 8%. Tik apjomīga kustība nākošajā dienā pēc referenduma būs lielākā vēsturē, apsteidzot kritumu 2008. gada finanšu krīzes laikā un 1992. gada melnās trešdienas krahu, kad britu valdība izlēma palaist britu mārciņu brīvā lidojumā, jeb devalvēt savu naudas vienību.

Un tas nebūt nav ļaunākais scenārijs; 14 no 32, aģentūras aptaujātajiem, ekonomistiem prognozē, ka sterliņu mārciņa kritīsies zem $1.30, pieci no viņiem pat saskata skaitļus zem 1.20. Lielbritānijas un Ziemeļīrijas valūta šogad jau ir kritusi par gandrīz 4%, par cik investori ieceno izstāšanās no ES riskus. Mārciņa februārī kritusies līdz septiņu gadu minimumam $1.3836, pēc premjera Deivida Kamerona balsošanas datuma paziņošanas un kopš tā laika svārstās atkarībā no sabiedriskās domas aptauju rezultātiem.

Pirmdien sterliņu mārciņa nokrita līdz zemākajam līmenim kopš aprīļa pēc tam, kad pagājušajā nedēļā publicētās aptaujas atklāja, ka balsu skaits par izstāšanos no ES pārsniedz savienības atbalstītājus par veseliem 10 procentpunktiem. Citas aptaujas liecina par sabalansētāku rezultātu un daudzi vēlētāji savu lēmumu joprojām nav formulējuši. Kritums zem $1.3503 dzīs mārciņu līdz pat 1985. gada minimumam. Šādu skarbu valūtu risku materializāciju saista ar negatīvajām sekām Lielbritānijas ekonomikai no nepieciešamās tekošās bilances adaptācijas līdz inflācijas tempu pieaugumam.

Tāpat vājums ekonomikā var novest pie Anglijas Bankas kavēšanās ar procentu likmes paaugstināšanu, norāda JPMorgan АМ, skaidrojot, ka procentu likmes, visdrīzāk, sāks paaugstināt daudz vēlāk, nekā tas notiku pretējā gadījumā. Valstij būs jāpamet pasaulē lielākais vienotais tirgus. Pie tam vājāka ekonomika novedīs pie Lielbritānijas pievilcības samazināšanās ārzemju investoru acīs, kas pastiprinās spiedienu uz mārciņu.

Tajā pat laikā, atbilstoši Bloomberg aptaujas rezultātiem, valūtas kāpuma potenciāls gadījumā, ja briti izlems palikt ES, ir mazāks nekā krituma potenciāls. Kāpums līdz $1.50 joprojām paredz vien 5% kāpumu no šī brīža līmeņiem. Neskatoties uz to, vien 9 no 31 ekonomista saskata augstākus līmeņus, 7 gaida, ka tirdzniecība saglabāsies esošajos līmeņos – no $1.40 līdz $1.45. Daži stratēģi un investori prognozē, ka gadījumā, ja briti izlems palikt ES, mārciņas rallijs būs pārejošs, par cik nacionālā ekonomika saskaras ar ekonomiskiem sarežģījumiem, kam nav saistības ar referendumu. Mārciņas rallijs var būt vēl niecīgāks, ja balsojums par palikšanu ES uzrādīs niecīgu balsu pārsvaru – uzskata 16 miljardus dolāru pārvaldošās kompānijas Millennium Global Investments direktors Ričards Bensons. Viņš uzskata, ka sterliņu mārciņas nostiprināsies par 3%, ja briti 23. jūnijā izlems palikt ES, taču ar noteikumu, ka tā būs stabila un nepārprotama ES atbalstītāju uzvara.

Kāpums būs mazāks, ja pārsvars būs niecīgs, par cik cilvēki runās par politisku rīvēšanos un Deivida Kamerona politisko nākotni”,

– uzskata Bensons.

Forex valutu grafiks GBPUSD Daily

 

Treideri.lv

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv