Apple: peļņas rekords un ceļš uz triljonu

Treideri.lv | 1. augusts 2018 10:28
Apple: peļņas rekords un ceļš uz triljonu

Apple finanšu rezultāti pārspējuši analītiķu prognozes. Kompānija ziņo par rekord-lieliem ienākumiem finanšu gada 3. ceturksnī, kas sasnieguši $53.3 miljardus, tādējādi par 17% pārsniedzot pagājušā gada rādītājus. Analītiķi prognozēja $52.34 miljardus.

Ceturkšņa laikā Apple pā4rdevis 41.3 miljonus iPhone – par 1% vairāk, kā iepriekšējā gadā. Analītiķi prognozēja, ka tiks pārdoti 41.79 miljoni ierīču. Ienākumi no iPhone pārdošanas pieauguši par 20% līdz $29.9 miljardiem. Vidējā peļņa no vienas iPhone ierīces no $606 gadu iepriekš pieaugusi līdz $724 – tajā skaitā pateicoties iPhone X modelim.

Kompānijas sniegto pakalpojumu peļņa pieaugusi par 31% līdz $9,5 miljardiem. Šajā rādītājā iekļauti ienākumi no App Store un Apple Music.

Apple norāda, ka ienākumi pieauguši visos reģionos, tajā skaitā izaugsme atjaunojusies arī Ķīnā, kur pārdošanas apjomi uzlēkuši par 19.3%. Vislielākais pieaugums gada griezumā bijis ASV – 20,4%.

Investori bažījās, ka nepietiekoši spēcīgas atskaites gadījumā Apple akcijas varētu atkārtot Facebook un Twitter likteni – pagājušajā piektdienā Twitter akciju kotācijas sabruka par 20.5%, ceturtdien Facebook akcijas zaudēja 19% pēc datu un prognožu publikācijas.

“Šie rezultāti un rekomendācijas pastiprinās investoru uzticību. Mēs prognozējam, ka liela daļa Apple produktu līnijas tuvākajos divos ceturkšņos tiks atjaunināta, sniedzot atbalstu īstermiņa rezultātiem”, – uzskata Cross Research eksperte Šanona Krossa (Shannon Cross).

Pēc pamata tirdzniecības sesijas Apple akciju vērtība pieauga par 3%. Tagad Apple grasās kļūt par pirmo kompāniju ar $1 triljona tirgus kapitalizāciju. Šobrīd tās vērtība ir ap $950 miljardi dolāru, un, šī mērķa sasniegšanai, akciju vērtībai jāpieaug vēl par aptuveni 5%.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv