Apple atkal gremdē akciju tirgu

Treideri.lv | 13. novembris 2018 16:57
Apple atkal gremdē akciju tirgu

iPhone ražotāja vērtspapīri šodien zaudējuši vairāk kā 4% savas vērtības, reaģējot uz negaidītajām ziņām no piegādātāja.

Nepatīkamu iespaidu uz investoriem radīja 3D sensoru ražotāja Lumentum Holdings galveno finanšu rādītāju prognožu pazemināšana. Šie sensori jaunākajos iPhone modeļos tiek izmantoti sejas atpazīšanai.

Kompānijas prezidents to skaidrojis ar būtisku kāda liela klienta veikta pasūtījuma samazinājumu. Nedaudz iepriekš par straujām svārstībām klientu pieprasījumos ziņoja arī LCD ekrānu piegādātājs Japan Display. Arī šeit gada finanšu rādītāju prognozes tika samazinātas. Investori šīs ziņas saistīja tieši ar amerikāņu gigantu.

Lumentum Holdings, kura vērtspapīru vērtība kritās par vairāk kā 30%, un Japan Display paziņojumi izprovocēja arī citu Apple piegādātāju akciju cenu kritumu, kā rezultātā NASDAQ Composite kritums pārsniedza 2.5%.

Par papildu negatīvu faktoru ASV akciju tirgum kļuva investoru bažas par darba algu pieaugumu amerikāņu mazumtirgotāju finanšu rādītājos, kas tiks publicēti šajā nedēļā. ASV un Ķīnas tirdzniecības kara radītais kopējais nepatīkamais iespaids uz virkni kompāniju, kā arī virknes tabakas kompāniju kotāciju kritums pēc raksta publicēšanas Wall Street Journal, kur ziņots par ASV regulējošo iestāžu plāniem aizliegt cigaretes ar mentolu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv