Apple akciju vērtība un S&P 500 sasnieguši vēsturiskus maksimumus

Treideri.lv | 14. februāris 2017 15:32
Apple akciju vērtība un S&P 500 sasnieguši vēsturiskus maksimumus

ASV akciju indeksi pirmdien sasnieguši jaunus maksimumus, savukārt visu S&P 500 indeksā ietilpstošo kompāniju kopējā kapitalizācija pārsniegusi 20 triljonus ASV dolāru – investori gaida prezidenta Donalda Trampa solīto nodokļu samazinājumu ekonomikas veicināšanas nolūkos.

Pagājušajā nedēļā Tramps apsolīja tuvākajā laikā iepazīstināt ar apjomīgas nodokļu reformas plānu, kas sniedza impulsu tālākam rallijam akciju tirgū, kas nedaudz iepriekš paņēma tādu kā pauzi, reaģējot uz uzplaiksnījušajiem nemieriem attiecībā uz jaunā prezidenta protekcionistiskajiem uzskatiem un skaidrības trūkumu attiecībā uz viņa politiku. Tramps nodokļu reformas detaļas varētu atklāt jau savā runā 28. februāra Kongresa sanāksmē.

Tikmēr visos trīs indeksos ietilpstošās kompānijas Apple akciju cena pieaugusi par 0.9% un pirmo reizi kopš 2015. gada noslēgusies neredzētos augstumos. Goldman Sachs eksperti paaugstinājuši Apple akciju mērķa orientierus, cerot uz labiem viedtālruņu iPhone pārdošanas rādītājiem šajā gadā. Arī UBS sniedz pozitīvu vērtējumu.

Apple akcijas noslēdzot tirdzniecību sasniedza vēsturiski augstāko rādītāju – $133.29 par akciju. Iepriekšējais vēsturiskais maksimums tika sasniegts 2015. gada februārī, tas bija $133 par akciju. Dienas ietvaros vēsturiskais maksimums bija $134.54. Pēdējo reizi Apple šāda vērtība bija 2015. gada aprīlī.

Analītiķis kompānijas akciju vērtības kāpumu skaidro ar atskaitēm, kas tika publiskotas februāra sākumā. Pēc viņu teiktā, šobrīd tirgū vērojams nokavējies rallijs. Atgādinām, ka kompānija iepriekš atskaitēs atklāja, ka tās koriģētā peļņa pārrēķinot uz vienu akciju pirmajā ceturksnī ir $3.36, salīdzinot ar gadu iepriekš sasniegto maksimumu $3.28. Kompānijas ienākumi šajā laikā pieauguši par 3.26% gada izteiksmē, sasniedzot $78.351, kas arī ir kompānijas rekords. iPhone pārdošanas apjomi pirmajā ceturksnī uzlēkuši par 5% gada izteiksmē līdz 78.290 miljoniem vienību, iPad pārdošana kritusies par 19% līdz 13.081 miljoniem vienību.

AAPL

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv