Admiral Markets

Apcietināto BTC-e vadītāju galu galā ieguvusi Francija

Treideri.lv | 16. jūlijs 2018 08:44
Apcietināto BTC-e vadītāju galu galā ieguvusi Francija

Grieķijas tiesa apmierinājusi pieprasījumu par A. Vinnika izdošanu tieši Francijai, nevija ASV vai Krievijai, kas arī “cīnījās” par apcietināto Krievijas iedzīvotāju.

Gadu pēc apcietināšanas, bijušais kriptobiržas BTC-e vadītājs Aleksandrs Vinniks tiks izdots Francijai. Šādu lēmumu pieņēmusi Grieķijas tiesa. Vinnika advokāti plāno iesniegt apelāciju Grieķijas Augstākajā tiesā, kas to izskatīs jau tuvākajās dienās.

Atgādinām, ka Vinniks Grieķijā tika aizturēts 2017. gada 25. jūlijā pēc ASV varas iestāžu pieprasījuma. Toreiz Grieķijas policija ziņoja, ka Krievijas pilsonis kopš 2011. gada vadījis noziedzīgu grupējumu, kas “vadījis pasaulē vienu no lielākajām kriminālajām interneta vietnēm” un nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ar bitkoinu palīdzību.

ASV Kalifornijas štata Ziemeļu federālā tiesu apgabala prokuratūra apstiprināja, ka kriptobiržai un tās administratoram uzrādītas apsūdzības kopumā par 21 punktu par naudas atmazgāšanas shēmas izmantošanu, kura sevī ietvēra arī līdzekļu zagšanu MtGox biržā.

ASV Finanšu ministrijas finanšu noziegumu izmeklēšanas apakšnodaļa tolaik uzlika BTC-e sodu 110 miljonu ASV dolāru apmērā par apzinātu likuma par naudas atmazgāšanu pārkāpšanu. Alesandram Vannikam savukārt jāmaksā 12 miljonu dolāru sods. Bet, ja viņa vaina tiks pierādīta pilnībā, viņš var saņemt maksimālo sodu – 55 gadus ASV cietumā.

Tikmēr arī Krievijas ģenerālā prokuratūra nosūtījusi pieprasījumu Vinnika izdošanai, jo dzimtenē pret viņu tiek izmeklēta lieta par krāpšanu lielā apmērā. Neskatoties uz to, pirms dažām dienā pieprasījumu par izdošanu nosūtīja arī Francija, un tās pieprasījums, kas tika izskatīts paātrinātā kārtībā, šodien ticis apstiprināts.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv