Anglijas valūta pieaug pēc iespaidīgajiem datiem

Treideri.lv | 21. janvāris 2020 16:07
Anglijas valūta pieaug pēc iespaidīgajiem datiem

Sterliņu mārciņa met izaicinājumu prognozētajam likmju pazeminājumam nākamnedēļ.

Mārciņas vērtība otrdien pieaugusi pēc tam, kad publicētie dati atklājuši, ka pagājušajā ceturksnī Lielbritānijas ekonomika radījusi lielāko darba vietu skaitu gandrīz gada laikā, tādējādi mazinot pārliecību par Anglijas Bankas procentu likmju samazinājumu nākamnedēļ.

Mārciņa pieauga par 0,45% līdz USD 1.3062, salīdzinot ar USD 1.3010 pirms datu publicēšanas. Attiecībā pret eiro sterliņu mārciņa ieguvusi 0.36%, kursam pieaugot līdz 85.02 pensiem. Naudas tirgus cerības attiecībā uz procentu likmju samazinājumu par 25 bāzes punktiem nedaudz sarkušas – līdz 62%, salīdzinot ar aptuveni divām trešdaļām agrāk šajā dienā.

Otrdienas dati atklāja, ka darbinieku skaits pieaudzis par 208 000 līdz 32,90 miljoniem, kas ir lielākais ceturkšņa pieaugums kopš 2019. gada janvāra un ir daudz spēcīgāks par Reuters aptaujas vidējo prognozi, kas paredzēja 110 000 pieaugumu.

Papildus bonusiem, kas rada zināmu nepastāvību, dati arī parādīja, ka algu pieaugums novembrī palēninājies līdz 3,4% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, kas ir lēnākais ceturkšņa pieaugums kopš 2019. gada aprīļa. Ekonomisti bija gaidījuši, ka kopējā alga pieaugs par 3,4%, lai gan pie zemas inflācijas ienākumi nopietni pieaug reālā izteiksmē.

Trīs Anglijas Bankas politiķi nesen paziņoja, ka var būt nepieciešami papildu stimuli, tostarp zemākas likmes, lai stimulētu ekonomikas vājināšanos, lai gan daudzi analītiķi norāda, ka politiķi var atturēties, ja dati liecinās par ekonomikas atveseļošanos decembrī pēc vispārējām vēlēšanām.

Iepirkumu menedžeru aptaujas piektdien palīdzēs saprast, vai šāds atlēciens ir noticis.

“Riska atlīdzība neliecina par labu tam, lai dzītos pēc mārciņas lejupslīdes, gaidot likmes samazinājumu: samazinoties Anglijas Bankas likmei, kas tiek vērtēta ar 66% varbūtību, riska atlīdzība ir tāda, ka viņi atliks savu lēmumu līdz šī gada beigām, lai izvērtētu, kāda loma ir datiem un fiskālajiem stimuliem. GBP/USD, protams, šādā gadījumā pieaugs”, – uzskata  Nomura analītiķis Džordans Ročesters.

Nomura iesaka mārciņas garo pozīciju, izmantojot divu mēnešu opcijas.

“Augstāki, nekā gaidīts, Lielbritānijas nodarbinātības dati pārvērš Anglijas Bankas nākamās nedēļas lēmumu par “monētas mešanu””, – norāda Brooks Macdonald investīciju direktora vietnieks Edvards Parks. Pozitīvāks, nekā gaidīts, nodarbinātības ziņojums “Anglijas Bankai varētu dot iemeslu nepazemināt likmes nākamajā ceturtdienā”, – skaidro eksperts.

“Pēc CME Group datiem, tirgus cerības nākotnes līgumu tirgū par likmju pazemināšanu no pirmdienas 72% sarukušas līdz 62%. Darba tirgus dati norāda uz labāku prognozi Lielbritānijas ekonomikai, nekā daudzi baidījās pēdējās nedēļās, kad, mazumtirdzniecības palēnināšanās pazīmju dēļ, ikmēneša IKP rādītāji atpalika no prognozēm”, – stāsta Parks.

Tomēr daži analītiķi uzskata, ka mārciņa atrodas uz nestabila pamata.

“Ņemot vērā pozicionēšanu, sterliņu mārciņa īstermiņā joprojām ir neaizsargāta”, – uzskata Societe Generale analītiķis Kīts Džakss, ņemot vērā spekulantu izveidotās mārciņas neto garās pozīcijas.

Pirmdien mārciņa noslīdēja līdz 1.2962 dolāriem pēc tam, kad Lielbritānijas finanšu ministrs Sadžids Džavids nedēļas nogalē paziņoja, ka Lielbritānija neievēros ES noteikumus tirdzniecības sarunās pēc Brexit.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv