Anglijas Bankai likmes nāksies paaugstināt agrāk un enerģiskāk

Treideri.lv | 8. februāris 2018 20:57
Anglijas Bankai likmes nāksies paaugstināt agrāk un enerģiskāk

Šodienas sanāksmē Anglijas Banka paaugstināja ekonomiskās izaugsmes prognozes, pieļaujot, ka, iespējams, likmes nāksies paaugstināt agrāk nekā iepriekš plānots.

Monetārās politikas komiteja Marku Karnī vadībā norādīja, ka britu ekonomika stabili turpinās izaugsmi virs vidējā līdz 2020. gadam ieskaitot, tādējādi norādot uz pārkaršanas risku. Tiek prognozēts, ka esošās ienesīguma līknes gadījumā, kas paredz trīs likmes paaugstinājumus par 0.25% tuvāko trīs gadu laikā, inflācija saglabāsies virs 2% mērķa līmeņa. Regulatora pagājušās sanāksmes protokolā teikts, ka prognožu periodā var rasties nepieciešamība pēc agrākas likmju paaugstināšanas un agresīvākiem monetārās politikas normalizācijas tempiem, nekā tika prognozēts novembrī.

Anglijas Bankas prognozes sakrīt ar pasaules ekonomikas plaša mēroga izaugsmes pazīmēm, kas ļaus aizmirst par stimulējošās politikas instrumentiem, ko centrālās bankas izmanto kopš desmit gadu senās finanšu krīzes. Nesen investoru bažas attiecībā uz to, kreditēšanas izmaksu paaugstināšanas iespējas ar mērķi ierobežot inflāciju varētu būt nepietiekoši novērtētas, izprovocēja masveida izpārdošanas pasaules akciju tirgos.

Tajā pat laikā Anglijas Banka procentu likmi saglabāja 0.5% līmenī. Šis lēmums bija vienbalsīgs, kaut gan līdz sanāksmei tirgos valdīja spekulācijas, ka 1-2 MPC locekļi varētu nobalsot par likmes paaugstināšanu. Savās atjaunotajās prognozēs centrālā banka cer uz ekonomiskās izaugsmes tempiem 1.8% līmenī šajā un nākošajā gadā, kas arī pārsniedz novembra prognozes. Patēriņš joprojām ir vājš, savukārt Brexit atbaida investorus, taču pasaules pieprasījums sniedz atbalstu Lielbritānijas tirdzniecības rādītājiem, uzsver monetārā vara.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv