Angela Merkele plāno beigt politisko karjeru

Treideri.lv | 29. oktobris 2018 19:12
Angela Merkele plāno beigt politisko karjeru

Angela Merkele apstiprinājusi paziņojumus, kas iepriekš parādījās Vācijas presē: viņa aiziet no Kristīgo demokrātu savienības priekšsēdētājas amata.

Man ir spēcīga sajūta, ka pienācis laiks sākt jaunu posmu”,

– paziņojusi Merkele.

Iepriekš Angela Merkele norādīja uz nepieciešamību apvienot kancleres un KDS vadītājas amatus. Šodien viņa norādīja, ka lēmums atteikties no vadības ir attaisnots, jo viņa neplāno atkārtoti kandidēt ne tikai partijas iekšējās vēlēšanās decembrī, bet arī kanclera vēlēšanās 2021. gadā. Kanclera vēlēšanas gan var notikt ātrāk: virkne politisko apskatnieku uzskata, ka tik acīmredzama Merkeles pozīciju zaudēšana var mudināt koalīcijas partnerus aiziet opozīcijā, lai izprovocētu valdības demisiju un pirmstermiņa vēlēšanas.

Vēlēšanās Hesenē KDS atkal ieguva pirmo vietu, taču, salīdzinot ar 38% balsi iepriekšējās vēlēšanās, šoreiz izdevies iegūt vien 27%. Līdzīgus zaudējumus cietusi arī SPD – par to nobalsojuši 11.6%, salīdzinājumā ar 30.7% 2013. gadā. Pirms divām nedēļām KDS koalīcijas partneri KSS strauji zaudējuši atbalstu Bavārijā – šeit par to nobalsojuši 37% vēlētāju, salīdzinot ar 47% iepriekš, savukārt SPD zaudējusi pusi balsu un spējusi iegūt nepilnus 10%.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv