Angela Merkele neapmierināta ar to, ka dienvideiropieši pensijā dodas pārlieku agri

Treideri | 19. maijs 2011 11:37

Angela MerkeleVācijas kanclere Angela Merkele «uzbrukusi» Dienvideiropas valstīm, piemēram, Grieķijai, kur cilvēki pensionējoties agri un ņemot daudz brīvdienu. Kanclere teikusi, ka viņi vairs nevar atļauties baudīt šādu dzīvesveidu uz citu Eiropas Savienības valstu, piemēram, Vācijas, rēķina.

Otrdien vakarā, ņemot vērā eirozonas finanšu krīzi un miljardiem eiro lielo atbalstu, ko sniegusi Vācija, Merkele norādījusi, ka viņas iebildumi nav saistāmi tikai ar nepieciešamību izvairīties no pieaugošajiem parādiem.

«Es runāju par to, ka tādās valstīs kā Grieķija, Spānija un Portugāle nevar doties pensijā agrāk nekā Vācijā,» viņa sacījusi.

Kā atgādina medijs, pensionēšanās vecums Vācijā tiks palielināts no 65 līdz 67 gadiem, lai paturētu vairāk cilvēku darba tirgū un saglabātu vairāk nodokļu maksātāju. Vācijas darbiniekiem ir tiesības uz vismaz 20 atvaļinājuma dienām gadā.

«Mums nevar būt (vienota) valūta, un viens iegūst daudz brīvdienu, bet cits  – ļoti maz. Tas ilgtermiņā nesader kopā,» akcentējusi Merkele.

Pensionēšanās vecums Grieķijā šovasar vīriešiem tiks paaugstināts līdz 65 gadiem.

Merkele darījusi zināmu, ka viņa sagaida, lai Grieķija un citas grūtībās nonākušās eirozonas valstis divkāršotu savus centienus.

«Protams, mēs vēlamies eiro, un, protams, mēs nevēlamies, lai (jebkura valsts) bankrotētu, un mēs visi tiktu novilkti uz leju. Mēs nevaram vienkārši izrādīt solidaritāti un teikt, ka šīm valstīm vajadzētu turpināt tāpat kā līdz šim,» skaidrojusi Vācijas kanclere.

«Jā, Vācija palīdzēs, bet Vācija palīdzēs tikai tad, kad citi pacentīsies. Un tam ir jābūt skaidram,» viņa turpinājusi.

Vācijas opozīcija uz kancleres izteikumiem gan reaģējusi negatīvi. Eiroparlamenta “zaļo” frakcijas līderis Daniels Cohn-Bendit izteicies, ka Merkeles kundzes paziņojums par to, ka tiem, kuri sagaida finansiālu palīdzību no Vācijas, arī pašiem vajadzētu vairāk papūlēties, skan absurdi. Tā vietā, lai cerētu uz lētiem aplausiem, viņai vajadzētu nākt klajā ar reāliem priekšlikumiem.

Vācijas partijas “Apvienība 90/Zaļie” priekšsēdētājs Cem Özdemir izteicies, ka ja jau Merkele ir nolēmusi iejaukties citu Eiropas Savienības dalībvalstu iekšējā politikā, tad viņai vajadzētu šīs tēmas apspriest savu vizīšu laikā konkrētajās valstīs.

“Angeles Merkeles izteicieni veicina anti-vāciska noskaņojuma rašanos Eiropā un anti-eiropiska noskaņojuma rašanos pašā Vācijā”, – tā uzskata Kreiso partijas līderis Klaus Ernst. “Ja  cilvēkiem Eiropa asociēsies ar samazinātām algām un pensijām, kā arī ar garākām darbdienām, tad idejai par vienotu Eiropu nākotnes nav.”

Avots: DB.LV; Papildināts: Treideri.lv

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. nezinu

    Kopumā piekrītu Merkeles izteikumiem. Galu galā, ja valstis slīkst parādos, tad ir jāmaina dzīvesveids. No otras puses – labi parādās ES problēmas, vienota valūta, bet visā pārējā – katrs velk deķīti uz savu pusi.
    Domāju, ka Merkele šobrīd nodarbojas ar “psiholoģisku teroru” – tā sakot, lai vispirms dienvidnieki aprod ar domu, ka drīzumā tā būs un tikai tad nākt klajā ar konkrētiem “uzbraucieniem”, kurus jau centīsies uzspiest parādos slīkstošo valstu valdībām.
    Savukārt opozīcija. Vislabāk patika Klaus Ernst izteicieni. Viņš noteikti vēlētos, lai visu laiku ir tusiņi un brīvdienas. No viņa sanāktu labs vadītājs. Visa Eiropa pārējai pasaulei, tad asociētos ar vienu lielu party un visā pasaulē nopūstos aiz laimes pie domas …. ehh, ja es dzīvotu ES :)

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv